Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.056
-1.69%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C
  Başbakan Davutoğlu'ndan İzmirlilere köprü sözü

  Başbakan Davutoğlu'ndan İzmirlilere köprü sözü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı ziyareti esnasında, parti binası önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.
  • AA
  • 09.03.2016 - 00:11

  Başbakan Davutoğlu, konuşmasına, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı.

  Özellikle kadınlara, 1 Kasım’da AK Parti’nin zaferine vurdukları mühür dolayısıyla teşekkür etmek istediğini dile getiren Davutoğlu, “1 Kasım seçimlerinde yeni bir demokrasi destanı yazdık. Milletimiz yüzde 49,5 oyla 4 yıl için 'Emanet tekrar sizin' dedi. Hiç durmadık, 'Zaferin tadına varalım' demedik, yola revan olduk. Önce millete verdiğimiz sözleri yerine getirmek için 3 aylık programımızı ilan ettik ve şimdi gururla söylüyorum ki şu an itibarıyla 1 Kasım öncesinde verdiğimiz sözlerin yüzde 82’si gerçekleşmiş durumda. İnşallah mart sonuna kadar hepsi gerçekleşecek. Biz milletimize söz verirken ince düşünür ve bu sözü verirken mutlaka yerine getiririz” şeklinde konuştu.

  Başbakan Davutoğlu ndan İzmirlilere köprü sözü #1

  Davutoğlu, terörle mücadeleyi sürdüreceklerine dair de vaatlerinin bulunduğunu anımsatarak, “Terörle mücadeleyi büyük azim ve kararlıkla sürdüreceğiz dedik ve sürdürüyoruz” ifadesini kullandı.

  "78 MİLYONU BİRBİRİNE KARDEŞ KILACAĞIZ"

  Mardin’de "Birlik, Huzur Demokrasi Eylem Planı"nı açıkladığında bütün millete bir söz verdiğini, her hafta doğuda batıda milletle beraber olacağını söylediğini anlatan Davutoğlu, şöyle devam etti:

  "Geçtiğimiz hafta Konya’daydım sonra Silopi’de. Ondan önce Bingöl’deydim şimdi bugün İzmir’deyim, hafta sonu da inşallah Pazar günü Van’da halkımızla buluşacağız ve İzmir’in selamını Van’a götüreceğiz. Birlik, huzur selamını, demokrasi selamını Van’a götüreceğiz. Seçim şarkımız vardı, ‘Vatan bizim can bizim, İzmir bizim Van bizim’. İzmir de bizim Van da bizim. Bu yolculuğa devam edeceğiz. Memleketimizde basmadığımız, adım atmadığımız hiçbir yer kalmayacak. Türk'ü Kürt'e, Sünni’yi Alevi’ye, 78 milyonu birbirine kardeş kılacağız. AK Parti hareketinin tek sembolü varsa o sembol birlik sembolüdür, vahdet sembolüdür, 78 milyonu temsil etme sembolüdür."

  Başbakan Davutoğlu ndan İzmirlilere köprü sözü #2

  "GÜN GELİR İZMİR'İ DE KÖPRÜYLE BULUŞTURURUZ"

  Davutoğlu, bir vatandaşın "İzmir’e de köprü istiyoruz" şeklinde talebini seslendirmesi üzerine, "İzmir bir şey isterse biz geri durur muyuz? Allah'ın izniyle İzmir’i de köprüyle buluştururuz" şeklinde karşılık verdi.

  Başbakan Davutoğlu ndan İzmirlilere köprü sözü #3

  "TÜRKİYE'NİN YÜKSELİŞİNE SET ÇEKEMEYECEKLER"

  Meydandakilerin "Onlar konuşur, AK Parti yapar" sloganlarına eşlik eden Davutoğlu, "AK Partili neferler konuşmaya başladı mı sesleri gür çıkacak. Dün bizim sesimiz Brüksel'de sesimiz gür çıktı. Bugün İzmir'de gür çıkıyor, hafta sonu Van'da gür çıkacak. Bizim sesimizi kısamayacaklar. Bizim yürüyüşümüzü durduramayacaklar. Türkiye'nin yükselişine set çekemeyecekler" ifadelerini kullandı.

  İzmir'i, Başbakanlık Ofisinin olduğu üçüncü kent yaptıklarını dile getiren Davutoğlu, aynen Ankara'da olduğu gibi hükümet çalışmalarını İzmir'de de yürüteceğini söyledi.

  Başbakan Davutoğlu ndan İzmirlilere köprü sözü #4

  "EGE'Yİ BARIŞ DENİZİ YAPACAĞIZ"

  Davutoğlu, bugün tarihinde ilk defa İzmir'i başka bir ülkenin, komşu Yunanistan'ın Başbakanı Çipras'i resmi ziyaretle ağırladığını hatırlatarak, bundan sonra kentin, birçok başbakan ve ülkenin temsilcilerini ağırlayacağını kaydetti.

  İzmir'in adını Akdeniz'in, sonra Avrupa'nın sonra da tüm dünyanın bileceğini belirten Davutoğlu, İzmir'i yükselen bir kent haline getireceklerini ifade etti.

  Yunanistan Başbakanı Çipras ile bugün İzmir'de çok güzel görüşmeler yaptıklarını dile getiren Davutoğlu, "İnşallah denizin iki yakasını, Ege'nin iki yakasını, Türkiye ile Yunanistan'ı da barış ve huzur içerisinde buluşturacak, Ege'yi bir barış denizi haline getireceğiz" dedi.

  Davutoğlu, ilk fırsatta ileriki haftalarda Bakanlar Kurulu'nu İzmir'de toplayacaklarını söyledi.

  Başbakan Davutoğlu ndan İzmirlilere köprü sözü #5

  Başbakan Davutoğlu ndan İzmirlilere köprü sözü #6

  "BUGÜN KADINLAR NE İSTERSE ONU YAPARIM"

  Öte yandan, meydanda bulunan bazı kadınların özçekim talebini kırmayan Davutoğlu, "Bugün Kadınlar Günü, kadınlar ne isterse onu yaparım" karşılığını verdi. Başbakan Davutoğlu daha sonra cep telefonuyla özçekim yaptı, vatandaşlara karanfil dağıttı.

  Başbakan Davutoğlu ndan İzmirlilere köprü sözü #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir