Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
579.460
-1.88%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Başbakan Davutoğlu'ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE

  Başbakan Davutoğlu'ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE

  Başbakan Davutoğlu Paris'e hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.
  • 11.01.2015 - 09:31

  Başbakan Davutoğlu ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE #1

  Paris'i kana bulayan saldırılara tepki göstermek amacıyla düzenlenen "Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü"ne yaklaşık 1 milyon kişi katılıyor.

  BAŞBAKAN DAVUTOĞLU DA ORADA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, İngiltere Başbakanı David Cameron, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Matteo Renzi ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy da yürüyüş için Paris'te bulunan isimler arasında. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da gösteri yürüyüşüne katılan isimler arasında yer alıyor.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransa'ya hareketi hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında, başkent Paris'te düzenlenecek "Cumhuriyet Yürüyüşü" etkinliğine katılacağını söyledi.

  Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

  TERÖRÜN DİNİ OLMAZ

  "Terörün etnik ve mesnevi kimliği olamaz. Terör kim tarafından yapılmış olursa olsun insanlık suçudur. Terörün dini, etnik kimliği olamaz. Burada hayatını kaybeden bir Müslüman da var.

  PARİS'TE YÜRÜYÜŞE KATILMAMIZ EN GÜÇLÜ MESAJ

  Bu saldırıyı, genelde İslam dünyasına, daha özelde Avrupa'daki Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya dönüştürmek isteyen çevrelere karşı da oradaki mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır.

  Başbakan Davutoğlu ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE #2

  Hem teröre karşı dayanışmamızı göstereceğiz hem de Müslüman-Hristiyan, Avrupalı-Asyalı-Afrikalı ayrımı olmaksızın, herkesin omuz omuza verdiği bu günde herhangi bir şekilde bu saldırıyı istismar ederek, Müslümanlara dönük bir kampanya başlatılmasına karşı da en güçlü mesajı vermiş olacağız.

  Davutoğlu'ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE

  PARİS ZANLISININ TÜRKİYE'YE GELDİĞİ İDDİASI

  İstihbarat, güvenlik birimlerimiz arasında tam bir işbirliği var. Biz her zaman sadece Fransa ile değil, dünyanın neresinde olursa olsun, hangi ülkeye dönük olursa olsun, herhangi bir terör riski söz konusu olduğunda her türlü işbirliğini gösterdik. Bu çerçevede de işbirliğimiz devam ediyor. Açıklanması gereken bir durum olduğundan açıklama yapılacaktır."

  Başbakan Davutoğlu ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir