Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.467
-1.07%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Başbakan Davutoğlu'ndan saldırı açıklaması

  Başbakan Davutoğlu'ndan saldırı açıklaması

  Başbakan Davutoğlu, terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelede geri adım atılmayacağını söyledi.
  • Ajanslar
  • 17.02.2016 - 23:42

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da düzenlenen terör saldırısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki güvenlik toplantısına katılmıştı. Davutoğlu, 2 saat süren toplantının ardından Ankara'daki terör saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

  "TERÖRLE MÜCADELEDE GERİ ADIM ATILMAYACAK"

  Davutoğlu'nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

  "Terör ve şiddet karşısında 78 milyon vatandaşımızla bir ve beraberiz. Türkiye Cumhuriyeti, kendi hukukunu çiğnetmeyecek ve kimden gelirse gelsin haklı davasından vazgeçmeyecektir. Ülkemizi, aziz milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenler asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Bütün terör örgütlerine karşı verdiğimiz haklı mücadelede asla geri adım atmayacağız.

  "MİLLETİMİZİN SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUM"

  Bu menfur saldırıyı istismar ederek provokasyona yeltenecek şer odaklarına karşı yüce milletimizin engin ferasetine ve sağduyusuna güveniyorum. Uzunca bir süredir, terörün hedefi olan ve birçok badireyi daha fazla kenetlenerek aşmış milletimiz, bu saldırılar karşısında da vakar ve dayanışma içerisinde bu zor koşulların üstesinden gelecektir.

  Türkiye Cumhuriyeti devleti hukuk ve adalet çizgisinden sapmadan, terör ve şiddete prim vermeden öncelikle kendi ulusal güvenliğini koruyacak insani değerleri, herkes adına savunmaya devam edecektir. Aziz milletime sabır, vakar ve metanet diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir