Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
313.267
0.00%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Başbakan Davutoğlu'nun Ankara konuşması

  Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin Mamak İlçe Kongresi'nde açıklamalarda bulunuyor.
  • 09.11.2014 - 15:51
  Başbakan Davutoğlu'nun Ankara konuşması

  Başbakan Davutoğlu nun Ankara konuşması #1

  Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin Mamak İlçe Kongresi'nde açıklamalarda bulunuyor.

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  ''AK Parti dönemiyle her şey değişti. Sadece 5 yıl içerisinde Mamak'a yatırımlar yapıldı. O çöplükle anılan Mamak hakettiği düzeyde Ankara'yla bütünleşti. Nasıl Mamak çöplüğü tarihe gömülmüşse, Türkiye'nin eski alışkanlıkları da tarihe gömülmüştür.

  Mamak aynı zamanda hapishaneyle anılıyordu. Mamak hapishanesi acıların duvarlara yansıdığı bir hapishaneydi. Bu eski Türkiye'yi temsil ediyordu. Bu hapishanede öyle acımasızlıklar yapıldı ki. AK Parti buraya da özgürlükler getirdi.

  BAHÇELİ UMARIM RÜYASINDA TÜRKEŞ'İ GÖRÜR

  Bahçeli dün bana özür dilemem gerektiği konusunda çağrıda bulunmuş. Doğrusu şaşırdım. Eğer Kılıçdaroğlu yapsaydı anlardım, çünkü o dönem CHP dönemi, tek parti dönemi. Sayın Bahçeli umarım bu gece rüyasında rahmetli Türkeş'i görür belki o zaman tek parti dönemini savunmaktan vazgeçer.

  Bütün zulümler ayaklarımızın altındadır, bütün mazlumlar başımızın üstündedir. Onlar zalim ve mazlum arasında mezhebe, dine, ideolojiye bakarak ayrım yapıyorlar. Biz zalime zalim diyoruz.

  AK Parti olarak her türlü baskının karşısında olmaya devam edeceğiz. Hiçbir şekilde bizden çifte standart görmeyeceksiniz. MHP'nin yaptığı gibi, 'Eğer zulüm bizim karşımızdakilere yapılıyorsa hak ettikleri cezadır, bize yapılıyorsa zulümdür' demeyeceğiz. CHP'nin yaptığı gibi 'Eğer zulüm benim yandaşlarıma yapılıyorsa karşı çıkalım ama yandaşlar, yakınlar, aynı parti geleneğinden yapılıyorsa sessiz kalalım' demeyeceğiz"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir