Euro
11.0117
-1.13%
Dolar
9.4718
-1.18%
Altın
546.75
-1.83%
Borsa
1.51
1.16%
Bitcoin
592.502
-2.32%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Başbakan Davutoğlu'nun Aydın konuşması

  Başbakan Davutoğlu Aydın'da AK Parti il kongresinde açıklamalarda bulundu.
  • 17.01.2015 - 12:29
  Başbakan Davutoğlu'nun Aydın konuşması

  Başbakan Davutoğlu nun Aydın konuşması #1

  Başbakan Davutoğlu Aydın'da AK Parti il kongresinde açıklamalarda bulundu.

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "Aydınlı Efeler bu milleti ayağa kaldırdı. Biz de İstiklal bilinciyle hareket ettik. Hep tarihi şahsiyetlerle kendinizi kıyaslayın. Demirci Mehmet Efe 2001 Türkiye'sine baksalardı bizim İstiklal'i için savaştığımız Türkiye Cumhuriyet'i bu mu derlerdi?

  "İSTİKLAL ANCAK KENDİ SİLAHINIZI YAPARSANIZ OLUR"

  2001'de tanklarını bile tamir etmekten aciz olan Türkiye'den kendi uçağını yapacak güçlü ve kudretli Türkiye'ye geldik. İstiklaliniz ancak kendi silahınızı yaparsanız olur. Geçen hafta Berlin'de binlerce kardeşimizle buluştuk. Aydın'da gördüğüm aşk ve şevk Berlin'de Brüksel'de de vardı.

  AK Parti öncesinde Avrupa'da bir yere girdiğimizde boynumuz eğik girerdik. Şimdi herhangi bir Meclis'e girdiğimiz de ah keşke bir sorsalar da biz de haykırsak biz Türk'üz diye.

  O efelerin istiklale kavuşturduğu memleketimizi ebediyete kadar sürdürmektir.

  "MİLLİYETÇİLİK SÖZDE OLMAZ"

  Milliyetçilik sözde olmaz. Bayrağa itibar kazandırmakla olur. Bu bayrak dünyada her yerde. Sadece bu bayrak bizi temsil etmiyor. Bayrağımızın arkasında dimdik durduk duracağız.

  Dünyada Peygamber Efendimize hakaret edene karşı da sessiz durmayız, atıl kalmayız.

  Davutoğlu: Yüce Peygamber için herşeyimizi feda ederiz İZLE

  "KARİKATÜR YAYINLAYANLARA CHP SAHİP ÇIKTI"

  Karikatürleri yayınlayanlara CHP sahip çıktı. Hz. Peygamber ve onun ashabına kimsenin bir şey söylemesine izin vermeyiz.

  CHP iki aydır ne ile uğraşıyor? Şişli'de tehdit eden edene. Kağıt imzalatıyor. İstifa edeceksin diye. Bir Şişli'yi idare edemeyenler Türkiye'yi nasıl idare edecekler. Bırakın onlar Şişli'yle uğraşsınlar.

  Adnan Menderes'in kabrine gittiğimde kendisine söz verdim. Sen şehitsin. Milli iradeyi korumak adına dar ağacına yürümekte bir an bile tereddüt etmeyeceğiz.

  "DARBE YAPMAYA ÇALIŞANLAR SERT KAYAYA TOSLADI"

  Şerefli TSK'nın içinde bazı paralel yapılar oluştu ve öyle hakeret etti. 12 yılda darbe ve milli iradeye dışarıdan vurmaya çalışanlar sert bir kayaya toslamıştır.

  17-25 Aralık'ta paralel çete darbe vurmak istedi ama karşılarında kaya gibi duran AK Parti vardı.

  CHP'li Aydın milletvekili diyor ki; bunlardan kurtulmak için önceden ordu vardı. Şimdi o da kalmadı. Bir de utanmadan Adnan Menderes'in memleketinden oy istiyorlar.

  Bu paralel çete ve muhalefet partileri tıpkı Adnan Menderes'e yaptıkları gibi dönemin Başbakanı dediler. Ama Recep Tayyip Erdoğan şimdi milletten aldığı iradeyle Cuhmurbaşkanı. Biz sadece milletimizden yetki alırız."

  DAVUTOĞLU MUĞLA'DA

  Aydın'daki konuşmasını bitiren Davutoğlu, Muğla'daki konuşma yaptı. Konuşmasına Muğla'nın güzel insanlara selam gönderiyorum diye başlayan Başbakan Davutoğlu, "Bizim dilimiz birlik gönül ve muhabbet dilidir" dedi.

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  Türkiye, 12 yıldır başarı hikayesi yazıyor. Birileri Türkiye'nin yükselişinden rahatsız. Birileri islam dünyasının hep terörle anılmasını istiyor. Dünyaya en fazla insanı yardım yapan bir ülkeyiz, mazlumları himaye etmemiden rahatsızlar. Onlar TIR'ları bassalar da onlar TIR'larımıza saldırsalar da biz Suriye'de Türkmenlere sahip çıktık, sahip çıkacağız. Bu başarı hikayesini durduramayacaklar.

  KARŞIMIZDA KOALİSYON OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR

  Karşımızda büyük bir koalisyon oluşturmaya çalıştılar. Cumhuriyetimizin itibarı AK Parti hükümetleri ile zirveye çıkmıştır. Onlar hesap verecek, ama sadece onlar değil, onlarla iş birliği yapan CHP de hesap verecek. Hangi kapalı kapılar ardında kimlerle hangi pazarlıkları yaptılar, bu sorulara cevap versinler. 2002'de Türkiye yardım dilenir haldeydi. Rabbimiz ve milletimiz bizim yanımızdadır.

  KILIÇDAROĞLU HESAP VERSİN

  Kılıçdaroğlu'nun becerikli zihniyetinin hesap vermesinin vaktidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza paralel örgütle beraber darbe girişiminde bulunan Kılıçdaroğlu'nun hesap verme vaktidir.

  AL BAYRAĞI ALIP SOMALİ'YE GİTSİNLER

  Bu bayramda tüm Türkçe aşıkları buluştu. Sizler de ekranlarınızda gözü yaşlı izlediniz. Makedonya'da biri çıkıp dedi ki sayın Başbakanım biz binlerce Al Bayrak istiyoruz. Sayın Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na diyorum ki, Al bayrağı alıp Somali'ye gitsinler, alsınlar Al Bayrağı Gazze'ye gitsinler oradakilerin hepsi kendi bayrakları gibi sahip çıkmıştır.

   

   

   

   

   

   

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir