Petrol
95.16
-1.54%
Euro
18.393
0.52%
Dolar
17.962
0.07%
Altın
1.034
0.33%
Borsa
2803
0.00%
Bitcoin
429.143
-0.34%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu, Meclis'te düzenlenen grup toplantısında partililere seslendi.
  • 03.02.2015 - 12:00

  Başbakan Davutoğlu nun grup toplantısı konuşması #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuşma yaptı.

  "ELİPSİ ÜÇGENİ BIRAK PARALELLE İLGİLEN BAHÇELİ"

  Davutoğlu yaptığı konuşmada Bahçeli'nin seçim hesaplarına gönderme yaparak "Seçim yaklaştıkça perde arkasından ittifaklar yapılıyor. Bahçeli'nin geometri aşkı tutmuş. Sayın Bahçeli elipsle üçgenle uğraşmasın biraz paralelle ilgilensin paralelle" dedi.

  Davutoğlu: Sayın Bahçeli üçgeni elipsi bırak paralele bak - İZLE

  "2023 İÇİN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ"

  İşte Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

  Son 20 ayın en düşük enflasyonuna ulaştık. Bütün bunların ekonomimizdeki olumlu gelişmeler olduğunu tekrar söylemek istiyorum.

  Geçen hafta son derece bereketli oldu. Hem siyasi hem ekonomik olarak dolu dolu geçti. İstikbali parlak bir Türkiye'ye doğru yürüyoruz. Bütün bir milletimize çağrı yapıyorum. 100 yılımızda Türkiye'yi kalkındırma hareketine davet ediyorum. 2023 için kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

  BAŞBAKANLIK OFİSİNİN İZMİR'E TAŞINMASI

  İzmir'de başbakan ofisi açacağız ve ayda birkaç günümüzü İzmir'de geçireceğiz. Bu İzmir'e verdiğimiz önemin bir eseri. İzmir'de Akdeniz'den güçlü Türkiye mesajı vereceğiz. İstanbul-İzmir otobanı devreye girdiğinde yol 3,5 saate düşecek. İzmir şuan için hak ettiği yerde değili, Manisa ve İzmir arasındaki tüneli en kısa sürede açacağız.

  Son 12 yılda bütün şehirlerimizde ciddi hamleler olurken yerel yönetimden dolayı İzmir bunu yapamadı. Bundan sonra bizzat ilgileneceğim.

  TÜRKİYE'NİN PARTİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

  Cumhuriyetçilik Misaki Milli ve Kuvayi Milliye ruhuna sahip çıkmakla olur. Türkiye'de AK Parti'nin nüfus etmediği hiçbir köşe yoktur. Türkiye'nin gerçek cumhuriyetçi partisi Cumhur ile yürüyen AK Parti'dir. Bütün Türkiye'nin partisi olamaya devam edeceğiz.

  BIRAKIN ELİPSLE ÜÇGENİ PARALELLE İLGİLENİN

  CHP, MHP ve HDP AK Parti üzerinden siyaset yapıyor. Paralel yapı Kıyılar'da CHP'yi Doğu'da HDP'yi İçanadoluda ise MHP'yi destekliyor. AK Parti'ye karşı kim varsa onun yanında oluyor.

  Seçim yaklaştıkça perde arkasından ittifaklar yapılıyor. Bahçeli'nin geometri aşkı tutmuş. Kendi zamanlarında Türkiye'de insanlar 1 dolara yaşıyordu. Sayın Bahçeli elipsle üçgenle uğraşmasın biraz paralelle ilgilensin paralelle.

  CHP, MHP ve HDP Türkiye'de alternatif bir siyaset ortaya koyamadıkları gibi umutlarını Yunanistan'a bağladılar.

  25 SEKTÖREL DÖNÜŞÜM PROGRAMINI TAMAMLADIK

  İmar düzenlemesinden vatandaşa vergi yükü gelmeyecek. 25 sektörel dönüşüm programını tamamladık. 12 yıldır iktidarımızda devrim niteliğinde adımlar atıldı. Sektörel dönüşümü anlatmak için tüm bölgelerimizde ekipler kuracağız. Türkiye'nin G-20 başkanlığında Kobi'leri dünya gündeminde tutumaya devam edeceğiz.

  TURİZM SEKTÖRÜ

  Türkiye'nin en önemli sektörlerinden biri turizm sektörü. Bu sene turizmde ciddi sıkıntıların olabileceği tüm dünyada konuşuluyor. Erken rezervasyonlarda bir düşüş iptaller olduğunu duyduk. Turizm sektörünü 2 alanda destekleme kararı aldık. Türkiye'ye gelen her uçak için 6 bin dolar yakıt desteği vereceğiz. Tur operatörlerine hazine destekli kredi imkanı sağlayacağız.

  PRİM BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI

  Bağkur'lu prim borçlarının yapılandırıldı. Dün gerekli talimatlar verildi ve 12 aydan borcu olan esnaf ve çiftçinin borçlarını donduruyoruz. Borcu yapılandırılmayan 1 milyon 305 bin kardeşimiz sağlık yardımından yararlanmaya devam edecek.

  Bahçeli'den geometrik seçim vaadi

  Başbakan Davutoğlu nun grup toplantısı konuşması #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir