Euro
10.7987
0.45%
Dolar
9.2531
0.45%
Altın
531.23
0.65%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
596.003
0.55%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Başbakan Davutoğlu'nun Mersin konuşması İZLE

  Başbakan Davutoğlu, Mersin'de partisinin kongresinde açıklamalarda bulundu.
  • 03.01.2015 - 12:44
  Başbakan Davutoğlu'nun Mersin konuşması İZLE

  davutoglu

  Başbakan Davutoğlu Mersin'de AK Parti İl Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Burada CHP'yi Şişli'de yaşananlar üzerinden eleştiren Davutoğlu "CHP her zaman gücünü, sadece darbecilerden, sadece parelelcilerden, vesayetçilerden almıştır. Şimdi de Şişli'de mafyadan güç alıyorlar." diye konuştu.

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "Mersin'in kurtuluşu mübarek olsun. Ne Mersin'de ne de aziz vatanımızın hiçbir yerinde işgalcilerin bir ayak izini görmeyeceğiz. Bu ülkenin dışında olup da bu ülkenin aleyhine çalışanların da ayak izini görmeyeceksiniz.

  TIR'lara baskın yapıldı. MİT müsteşarı ifadeye çağrılmadı. 17 -25 Aralık darbesi. Gücünü miletten alan AK Parti iktidarına bir ara dönem yaşatmak istediler. Biz buna izin vermedik.

  Başbakan Davutoğlu'nun Mersin konuşması İZLE

  DEMOKRASİ DÜŞMANLARINA DERSİNİ VERDİK

  2002'de AK Parti güneşi yükseldi. Bu millete yeniden izzetli günlerini hatırlattı. Geçen sene Türkiye altın dönemini yaşarken Gezi olayları, 17-25 Aralık operasyonları, biz Mersin'deyken MİT Tır'larına yapılan operasyonlar. Bu demokrasi düşmanlarına en güzel demokrasi dersini verdik.

  Biz millete bir söz verdik. Bu yüzden yurdumuzu karış karış geziyoruz. Sadece Aralık ayında 15 ilimize ziyaret yaptık. AK Parti siyaseti işte budur.

  BİZ EMANETİ MİLLETTEN ALDIK

  Biz bunları yaparken birileri de köşelerinden karanlık hesaplarına başladılar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Pensilvanya'dan gelen emirle nasıl çatı aday çıkardılarsa şimdi de başka koalisyon peşindeler. Başbakanlığa sızmaya çalışanlar bilsinler ki, biz emaneti miletten aldık son nefesimize kadar bunu koruyacağız.

  ŞİŞLİ'DE BABADAN OĞULA GEÇEN SALTANAT

  Biz Türkiye'yle, dünyayla uğraşırken CHP bir aydır Şişli'yle uğraşıyor. Şişli'de Mustafa Sarıgül'den oğluna geçen saltanata bakın.

  Bir CHP milletvekili çıkıp "Biz paralelcilerle iş birliği yaptık" dedi. CHP gücünü darbecilerden, vesayetçilerden aldı. Şimdi de Şişli'de mafyadan güç alıyorlar. Onlar kendi partilerinde ancak hizipçilik oynarlar. Bu nasıl yapıdır? Kimseye ümit vermiyor. Kılıçdaroğlu'na soruyorlar "İktidar şansınız var mı?" Yok diyor. Şişli'de neler olduğuna bakın: Bunlar ülkeyi 4 dakika yönetse neler olur?

  Kim ne oyun içerse girsin biz 2023 yolcularız. 2023'te küresel bir güç olacağız. Hedefimiz Mersin'i Akdeniz'in en önemli limanlarından biri haline getirmektir.Büyük Türkiye ideali yolunda ilerliyoruz. Haziran seçimlerine CHP, MHP ve HDP hepsi beraber gelsin. AK Parti tek başıan hepsine yeter.

  Bu millet sadakati de ihaneti de unutmaz. Siz dik durdukça Ankara da bir an taviz vermeyecektir.

  HIZLI TREN HATTI

  Hızlı Tren Hattı, Konya Toroslardan geçerek en kısa zamanda Karaman'a ve Mersin'e bağlanacak. Bu projeyle İstanbul, Konya, Karaman, Mersin birbirine bağlanacak. Hızlı tren Mersin'den de Osmaniye Adana, Şanlıurfa'ya kadar gidecek.

  Mersin, karadan denizden havadan geçerken herkesin selam durduğu bir şehir olacak. Mersin daha fazlasını hakediyor. Mersin'i Türkiye'nin en büyük konteyner kenti haline getireceğiz. Akdeniz'in en büyük liman şehri Mersin olacak."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir