Euro
9.9777
-0.02%
Dolar
8.3923
-0.15%
Altın
489.75
0.14%
Borsa
1.409
0%
Bitcoin
318.703
-1.31%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Başbakan Erdoğan'ın Antalya mitingi

  Başbakan Erdoğan'ın Antalya mitingi

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya Kepez Spor Salonu yanında düzenlediği mitingde konuşma yaptı.
  • 15.03.2014 - 20:32

  Başbakan Recep Tayyip Eroğan, CHP'nin kalesi Antalya'da seçmenlere hitap etti. Başbakan konuşmasına halkı selamlayarak başladı. "Bu seçim bir yerel seöim olmaktan çıktı. CHP kumsal milliyetçiliği yapıyor. Biz 77 milyonu kucaklıyoruz. 30 Mart Antalya'da bir başka olacak" dedi.

  Başbakan Erdoğan ın Antalya mitingi #1

  30 Mart seçimlerinin Türkiye, millet, Antalya ve demokrasi için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, bu seçimlerin, demokrasi tarihinin en önemli seçimlerinden biri haline geldiğini, artık bir yerel seçim olmaktan çıktığını, Türkiye'nin geleceğinin şekilleneceği bir demokrasi sınavına dönüştüğünü söyledi.

  Erdoğan: Bu seçim bir yerel seçim olmaktan çıktı - izle

  "BİZ GELECEK VİZYONUYLA KONUŞUYORUZ"

  Başbakan Erdoğan, 12 yıl boyunca olduğu gibi bu seçim döneminde de eser siyasetinde bahseden tek partinin AK parti olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

  Başbakan Erdoğan ın Antalya mitingi #2

  "Dikkat edin Kılıçdaroğlu, Bahçeli, bunlar eser siyasetinden bahsediyor mu? Şunu yaptık, bunu yapıyoruz veya şunu yapacağız, diyorlar mı? Dillerine doladıkları tek şey var; bunlarda takiye var. Bunlarda yalan var. Bunlarda fitne var. Bunlarda fesat var. Bunlarda iftira var. Kardeşlerim, biz projelerle konuşuyoruz. Biz planlarla konuşuyoruz. Biz gelecek vizyonuyla, hedeflerimizle, konuşuyoruz. Küresel projelerden bahsediyoruz. Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklıyoruz. Dünya vizyonuna sahip tek parti olarak halkın karşısına çıkıyoruz.

  Başbakan Erdoğan: CHP kumsal milliyetçiliği yapıyor - izle

  "BİZ 77 MİLYONU KUCAKLIYORUZ"

  Türkiye'de aynı dille konuşan, Doğu'da, Batı'da, Kuzey'de, Güney'de tek parti var, AK Parti. MHP, BDP'ye bakıyorsunuz, kimlik siyaseti yapıyor. Birisi siyasal Türkçülük yapıyor, birisi siyasal Kürtçülük yapıyor. CHP, o da kumsal milliyetçiliği yapıyor, öyle mi? Yani deniz, güneş, kum olmasa CHP'nin vay haline. Biz 77 milyonu kucaklıyoruz. Biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abazasıyla, Romanıyla, Arnavutuyla, 77 milyonu, beni yaradan Allah yarattığı için söylüyoruz. Onun için tek millet diyoruz. Ardından, tek bayrak diyoruz ve bizim bayrağımızın rengi, şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin simgesi ve bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır, diyerek yola çıktık."

  Başbakan Erdoğan ın Antalya mitingi #3

  "ANTALYA'YI BİLE KUCAKLAYAMADILAR"

  Planı, projesi, vizyonu, ufuğu olmayan siyasi partilerin geride hiçbir eser bırakmadıklarını belirten Erdoğan, 'CHP, 5 yıldır burada belediye başkanlığı yapıyor, değil mi? Allah aşkına soruyorum, verdiği sözlerden hangisini tuttu, hangisini yerine getirdi? Bunlar Türkiye'yi bırakın Antalya'yı bile kucaklayamadılar. Sahile sıkışıp kaldılar, belli bölgede sıkışıp kaldılar 780 bin kilometrekareye, 77 milyona hiçbir zaman hitap edemediler' dedi.

  "SENİN DOKTORLIĞUN BATSIN"

  Başbakan Erdoğan şöyle devam etti: CHP'li belediyenin 5 yılından Antalya'da geride bira festivali, ölüleri yakma projesi, başörtüsü düşmanlığı kaldı. Senin doktorluğun da batsın ne doktorluğu. 'İçmeyi bilmiyorsa ne yapayım' diyor. Vekaleten yerine sen içseydin bari. Başbakan'ın eşini 3 yıl önce başörtülü olduğu için GATA'ya almadılar. Bu adam 'Camiye ayakkabıyla giriliyor mu ki GATA'ya türbanla girilsin' dedi.

  "BİBER GAZI GÜVENLİK GÜÇLERİNİN HAKKI"

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

  ''MHP eli kanlı terör örgütüne sempati gösteriyor, deyince, MHP Genel Başkanı 'ispat et' diyor. İspata ne gerek var. Attığın twetleri gözün görmüyor mu ey Bahçeli? Genel başkan yardımcılarının, milletvekillerinin, örgütün ekmek yalanına inanıp yaptıkları açıklamaları duymuyor musun ey Bahçeli? Ne ekmeği be? Kimi aldatıyorsun? Elinde sapanla, yüzü poşulu kişiyi görmüyor musun? Ondan sonra benim polisime hakeret ediyorsun. Bu tür eylemlerde biber gazı kullanmak güvenlik güçlerininin en doğal, en tabii hakkıdır. Toplumun huzuru için bunu yapıyor.'

  "VATANINA NEDEN GELMİYOR?"

  'Bir örgüt lideri var Pensilvanya'da, 99'da buradan kaçıp gitti, 'vatanım' diyor vatanına gelmiyor. 2 yıl kadar önce kendisine davet yaptım. Onların malum olimpiyatları vardı, artık bitti bizim için tabii bunlar. Artık bundan sonra bunların olimpiyatları molimpiyatları diye bir şey bizim dünyamızda yok. Bitti onlar, o defterler kapandı, geçti..'

  ''İsrail bombalama yapıyor, 'İsrail teröristleri bombaladı' diye bunların televizyonu yayın yapıyor. Bunlar bu ya. Mavi Marmara'da bunu yaptılar. Ama inşallah 30 Mart'ta ümitlerini kaybedecekler''

  "CUMHURBAŞKANINI DİNLEMEK SUÇTUR"

  'Bir cumhurbaşkanını, başbakanı dinlemek suçtur, casusluktur, bakın o kadar ileri bir suçtur. Bir genelkurmay başkanını, bakanları dinleyemezsiniz, suçtur. Bu ahlaksızlar, günlerce, haftalarca ama montaj ama doğru, bunları yayınlıyorlar. Bunlar casusluk suçundan yargılanacaklar zaten. Ben bunlara inanmadığınızı biliyorum ama bununla kalmayacak bu iş. Bunlar casusluk suçundan yargılanacaklar. Çünkü bunun bedelini ödemeleri lazım, biz bu devleti sokakta bulmadık'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir