Euro
10.1379
0.79%
Dolar
8.6356
1.29%
Altın
487.21
1.39%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.129
1.25%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C
  Başbakan'a Gizem Akhan'ın durumu soruldu - izle

  Başbakan'a Gizem Akhan'ın durumu soruldu - izle

  Rusya Devlet Başkanı Putin'in soruya verdiği cevaba, salon kahkahalarla güldü ancak sosyal medyada durum farklı.
  • 22.11.2013 - 14:46

  Başbakan a Gizem Akhan ın durumu soruldu - izle #1

  Rusya Devlet Başkanı Putin'le ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan'a dün serbest bırakılan Greenpeace aktivisti Gizem Akhan'ın durumu soruldu. Sorunun üzerine Vladimir Putin'in verdiği cevap gülüşmelere neden oldu. Ancak bu cevap daha sonra Twitter kullanıcıları tarafından 'utanç verici' olarak nitelendirildi. Putin'in sözleri, sosyal medyada espri değil, politik bir gaf olarak algılandı ve çok sayıda eleştiri aldı.

  Başbakan'a Gizem Akhan'ın durumu soruldu - izle

  'NASIL GÖTÜRSÜN YANINDA EŞİ VAR'

  Basın toplantısında bir gazeteci Erdoğan'a, 'Rusya'dan çıkış yasağı yoksa Türkiye'ye beraberinizde Gizem Akhan'ı da götürür müsünüz?' diye sormuş,  Putin ise, 'Sayın Başbakan eşiyle buraya geldi. Nasıl götürebilir, nasıl bir soru soruyorsunuz?' demişti. Putin'in bu sözleri üzerine salonda herkes gülmüştü.

  Gülüşmelerin ardından konuşan Başbakan da, 'Sayın Başkan ile bu konuyu görüştük. Bana göre kefaletle zaten şu an bırakılmış olması önemlidir. Yargı süreci devam etmektedir. Ama demir parmaklıkların arkasından çıkmak çok çok önemlidir. Özgürlüğün tadını bilenlerdenim" ifadelerini kullanmıştı.

  KEFALETLE SERBEST BIRAKILMIŞTI

  Rusya'da 63 gündür tutuklu bulunan Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan, dün St. Petersburg kentinde yapılan duruşmada 2 milyon ruble (yaklaşık 120 bin lira) kefalet karşılığında serbest bırakılmıştı. Gizem'in kefaret parası Greenpeace tarafından ödendi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir