Petrol
85.32
-2.13%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
363.367
0.05%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Başbakanlık'ta terör zirvesi - izle

  Başbakanlık'ta terör zirvesi - izle

  Arınç açıkladı: Bugün toplanacağız. Gündemde terör ve cezaevleri var..
  • 19.06.2012 - 10:51

  Başbakanlık ta terör zirvesi - izle #1

  PKK'lı teröristler, Hakkari'nin Irak sınırında bulunan Şemdinli İlçesi'nin Dağlıca kesimindeki birliklere, bu sabaha karşı ağır silahlarla 3 ayrı noktadan saldırdı. Çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı. Çatışmada 10 terörist de etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve kuvvet komutanları bölgeye hareket etti.

  "ZİYARET İPTAL EDİLMEYECEK"

  Bu gelişmeler üzerine hükümet kanadından ilk açıklama Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'tan geldi. Arınç yaptığı açıklamada "Bugün toplanacağız. Gündemde terör ve cezaevleri var.. Başbakan Erdoğan'ın şu anda ziyaretini iptal etmesi söz konusu değil.. " dedi.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!..

  TOPLANTIYA KATILACAK İSİMLER

  Başbakanvekili Bülent Arınç'ın başkanlığında, saat 15.00'da Başbakanlık Merkez Bina'da Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın katılacağı son gelişmelere ilişkin değerlendirme toplantısı yapılacağı bildirildi.

  "SAYICA FAZLAYDILAR"

  Arınç, Hakkari'de 8 askerin şehit olması ve 16 askerin de yaralanması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Arınç, "Gece saat 03.30 - 04.00 sıralarında Dağlıca'daki askeri üs bölgesine büyük bir saldırı oldu. Hem sayıca fazlaydılar ve silahları vardı. Çatışma sonrası maalesef Hakkari Valisi açıklama yaptı. 8 askerimiz şehit oldu ve 16 askerimiz yaralandı. Terörist gruptan ise şu ana kadar tespit edildiğine göre 10 civarında terörist etkisiz hale getirildi. Olayı takip ediyoruz. Başbakanlık'ta ayrı bir toplantı yapacağız. Olayı İçişleri Bakanımız , Genelkurmay Başkanımız, Milli Savunma Bakanımız da yakinen takip ediyorlar. Onlarla da haberleştik. Hem cezaevi olayını hem de yaşanan son saldırıyı arkadaşlarımız ile değerlendirmek istiyoruz. Daha kapsamlı olacak. Sadece geldiğimiz noktayı ve yapılanları arkadaşlarımız ile tekrar görüşmüş olacağız" diye konuştu.

   "ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEMİZ OLDU"

  "Türkiye terörle mücadele ediyor" diyen Arınç, şunları söyledi:"Bu mücadele sırasında bu ve buna benzer olaylar maalesef yaşandı. Ne ilk oldu, ne son oldu. Bütün bunları ilgili güvenlik güçlerimiz takip ediyorlar. Başbakan Erdoğan şu anda Meksika'da ve ardından Brezilya seyahatini yapacaktır. İş kontrol altındadır. Hepimiz görevimizi yapıyoruz. Başbakan Erdoğan ile görüşmelerimiz oldu ama cezaevinde yaşananlar konusunda oldu. Henüz bu olay sebebiyle görüşmedik. Olay, ilgili Bakanlarımız ile takibimiz altında bulunuyor."

  Arınç, "Şanlıurfa'da yaşanan olay daha sonra Ceyhan ve Osmaniye'de daha küçük ölçekli ve daha az vahim bir şekilde yaşandı. Olaylar kontrol altında ve sebepleri ve sonuçları takip ediliyor" dedi.

  ŞAHİN VE ATALAY DA BÖLGEDE

  Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde 8 askerin şehit olması ve 16 askerin de yaralanmasının ardından Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de bölgeye hareket etti.

  Başbakanlık ta terör zirvesi - izle #2


  Görüş Bildir