Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
385.698
2.11%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Baykal CHP'nin kapatılacağı iddialarını ciddiye almadı

  Deniz Baykal CHP'nin kapatılacağına ilişkin iddiaların ciddiye alınmaması gerektiğini söyledi.
  • İHA
  • 07.03.2015 - 09:19
  Baykal CHP'nin kapatılacağı iddialarını ciddiye almadı

  Baykal CHP nin kapatılacağı iddialarını ciddiye almadı #1

  Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı TV programında Fuat Avni adlı Twitter kullanıcısının CHP'nin kapatılacağına yönelik iddiasının doğru olduğunu söylemişti. Bir çok kesimden iddiaların mantıksız olduğu söylenirken Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı dikkat çekmişti.

  Kılıçdaroğlu'nun inandığı bu iddiaya kendi partisinden bir başka isim daha karşı çıktı. Baykal iddiaların ciddiye alınmaması gerektiğini ifade etti.

  CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal bir gazetecinin son günlerde CHP’nin kapatılacağı iddiası olduğunu sorması üzerine şunları söyledi:

  "AKIL, MANTIK VE SAĞDUYU KAYBOLDU"

  "Akıl, mantık ve sağduyunun gerçekten bazen kaybolduğu görülüyor. En saygıdeğer siyasetçiler, cinayet ile itham ediliyor, olmadık suçlamalar atılıyor. Yalana dayalı verilerle imal edilmiş iddialarla özel senaryolarla siyaset yapma yöntemi ne yazık ki bu döneme damgasını vurmuştur. Yaşananlar, Çok acı bir olay. Türkiye’nin en ciddi konuları konuşması gereken dönemdir. Magazin demeye bile dilim varmadığı, ciddiyetsiz işlerle birileri uğraşıyor. Birileri bunu ciddi ciddi devlet kurumlarında bir proje olarak ele alıyor. ’Nasıl sunalım? Kimi itham edelim? O ne cevap verir?’ gibi senaryolar yazılıyor.

  "CİDDİYE ALMAMAK GEREKİR"

  Bunlara karşı yapılacak en iyi şey, ciddiye almamak, itibar etmemektir. Cevap vermeye bile gerek hissetmiyorum. CHP’yi savunma zorunda kaldığımız zaman söyleyeceğimiz çok şey var ama şimdi bizi savunma zorunda bırakacak bir ciddiyeti taşıdığına da inanmıyorum bunların. Siyaseti seçim öncesinde belli noktalara sürüklemek için çalışmalar yapılıyor. Acı olan manzara da bu. Deli saçması, birinin yalanı olsa mesele yok ama devlet kurumlarına bu tür görevler veriliyor onlar da çalışıyor. Çalışsınlar bakalım. Verecek cevabımız olur."

  Kılıçdaroğlu CHP'nin kapatılmak istendiğini iddia etti

  Baykal CHP nin kapatılacağı iddialarını ciddiye almadı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir