Petrol
111.2
1.92%
Euro
17.5272
-1.68%
Dolar
16.5394
-2.04%
Altın
969.7
-2.26%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
345.357
-4.61%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  BBC/CNN Taksim'de canlı yayın araçlarını hazırladı

  BBC/CNN Taksim'de canlı yayın araçlarını hazırladı

  Referandum sonuçlarında şaibe bahanesi üreterek ikinci bir gezi kalkışması planlayanlara dikkat.
  • 18.04.2017 - 14:45

  Türkiye, geride bıraktığımız tarihi referandumun ardından bugün de 'şaibe var mı yok mu' tartışmalarıyla meşgul ediliyor.

  Yıllardır iktidar olamayanlar, aldıkları tüm yurtiçi yurtdışı desteğe rağmen başarılı olamayınca bu kez YSK'yı suçluyor, "seçimler şaibeli" diyor.

  İKİNCİ GEZİ KALKIŞMASI TASARLIYORLAR

  Evet ve Hayır sonuçlarının birbirine yakın olması nedeniyle şaibe bahanesi üretenler iki gündür ikinci gezi kalkışması planlayanların ekmeğine yağ sürüyor.

  KADIKÖY VE BEŞİKTAŞ'TA YÜRÜYÜŞLER OLDU, AMAÇ TAKSİM

  Kadıköy ve Beşiktaş gibi semtlerdeki küçük gruplar, seçim sonuçlarını protesto ediyor ancak asıl hedef Taksim. Çünkü Taksim'e çıkar ve orada fazlasıyla bir kalabalık oluşturabilirlerse polisle çatışacaklar ve bu çatışmalar uluslararası basın yoluyla dünya kamuoyuna gösterilcek. Yani seçim sonuçları uluslararası arenada 'tartışmalı' hale gelecek, özetle amaç bu.

  BBC/CNN Taksim de canlı yayın araçlarını hazırladı #1

  CANLI YAYIN ARAÇLARIYLA HAZIR BEKLİYORLAR

  BBC/CNN gibi dünyaca ünlü TV kanalları, kiraladıkları canlı yayın araçlarıyla Taksim'e konuşlanmış durumda ancak şu ana kadar Taksim'de eylem tasarlayan bir grup yok. Hayırcıların büyük bölümü, en azından şimdilik kalkışma planlayanların oyununa gelmedi.

  BÜYÜKŞEHİR TAKSİM'E KALDIRIM TAŞI YIĞMIŞ

  Taksim'de BBC ve CNN'in canlı yayın araçlarının yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi'nin de kamyonlarla yığdığı kaldırım taşları dikkat çekiyor. Olası bir protestoda, bu taşların anında polise atılacağını, bu taşları oraya getiren belediye düşünemiyor mu?


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir