Euro
10.141
-0.2%
Dolar
8.6459
-0.22%
Altın
494.58
0.61%
Borsa
1.387
-0.35%
Bitcoin
368.500
-3.50%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  Berat Albayrak öğrencilere seslendi

  Berat Albayrak öğrencilere seslendi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılış töreninde konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 26.09.2017 - 15:09

  Berat Albayrak öğrencilere seslendi #1

  "EL CEZERİ'LERE İHTİYACIMIZ VAR"

  Berat Albayrak Ankara'da Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılış töreninde "Alın terinin yanında akıl terini de ortaya koyacak, dünyaya meydan okuyacak yeni genç El Cezeri'lere ihtiyacımız var." dedi.

  "TEK EKSİĞİMİZ VAR, YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ"

  "Geleceğin mühendislerini burada görüyorum" diyerek öğrencilere seslenen Bakan Albayrak şunları kaydetti:

  "Türkiye'yi bir üst lige taşıyacak önemli gelişmelere ön ayak olacaksınız. Bizim ürettiğimiz rüzgar tribünleri dünyanın her yerinde kullanılacak. Tek bir eksiğimiz var. Yetişmiş insan gücü. O da MEB ile birlikte bu alanda devrim gibi adımlar atıyoruz. Daha kaliteli ve rekabet edebilir bir sürecin arefesindeyiz. Alın terinin yanında akıl terini de ortaya koyacak, dünyaya meydan okuyacak yeni genç El Cezeri'lere ihtiyacımız var. Yazılacak bu hikayenin başkahramanları burada oturuyor. Sizler bu başarılara talip olmazsanız bu ülkenin bu alanda başarıları olmayacak. Hedef hep yukarıları. Cumhurbaşkanımız öyle diyor.

  Berat Albayrak öğrencilere seslendi VİDEO

  DESTEK SÖZÜ

  Cezeri 12. Yüzyılda 50'den fazla makine ve robot tasarladı. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yanınızda olacağız. Bu okulumuzda başarılı olan kardeşlerimize lise ve üniversite sonrasında her dönemde MEB ile birlikte destek olma sözü veriyoruz."

  OKULDA ENERJİ TASARRUFU

  Konuşmasında okulun enerji tasarrufuna da değinen Albayrak "Standart bir lisenin enerji maliyeti bugünkü değeri 257 milyon TL, bu okulumuzda ise 71 milyon TL olacak" diyerek çok verimli bir yatırım olduğuna dikkat çekti. Albayrak normal bir liseye göre verimlilik açısından daha fazla maliyeti olan lisenin 3 yılda yapılan masrafı amorti edeceğini ifade etti.

  DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTARAN YATIRIMLAR

  Yüksek enerji ithalatının önemli sorunlardan bir tanesi olduğuna dikkat çeken Bakan Albayrak Türkiye'yi enerji alanında dışa bağımlılıktan kurtaran yatırımları anlattı. Milli Enerji ve maden politikasına ilişkin yatırımlardan bahseden Bakan Albayrak şu ifadeleri kullandı;

  "Önemli süreçler başladı. Doğalgaz alanında, LNG yatırımları noktasında önemli yatırımlar gerçekleştirerek arz güvenliğimizi garanti altına almak için sağlam adımlar atıyoruz. Sahip olduğumuz kaynakları net bir şekilde ortaya çıkarıyoruz. Enerjide dışa bağımlılığı bitirmek için gece gündüz çalışacağız. Bu istikamette yorulmadan çalışacağız."

  Albayrak: Enerjide dışa bağımlılığı bitirmek için gece gündüz çalışacağız VİDEO

  "DOPİNG ETKİSİ YAPACAK"

  Türkiye enerji ticaretinde önemli bir noktaya taşıyan projelere değinen Bakan Albayrak, "Ekonominin ve sanayinin büyümesinde bu yatırımlar ülkemize doping etkisi yapacak." ifadelerini kullandı.

  El Cezeri kimdir VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir