Petrol
96.03
1.17%
Euro
18.3266
0.47%
Dolar
17.9391
0.15%
Altın
1.032
0.91%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.645
3.78%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Beşir Atalay'dan Hakan Fidan yorumu

  AK Parti sözcüsü Beşir Atalay, Hakan Fidan'ın adaylığıyla ilgili "polemiğe girmem" açıklamasında bulundu.
  • 11.02.2015 - 13:14
  Beşir Atalay'dan Hakan Fidan yorumu

  Beşir Atalay dan Hakan Fidan yorumu #1

  AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, Hakan Fidan'ın adaylığı ile ilgili soruya Polemiğe girmek istemediğini belirterek "Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın değerlendirmelerine yorum yapmam. Bu polemiğe bizim girmemiz yanlış olur. Yorum yaparsam polemik olur. Ancak sizlerde biliyorsunuz Hakan Fidan uzun yıllar beraber çalıştığım bir arkadaşım. Ülkemizin yetiştirdiği iyi bir arkadaşımızdır. Ancak bunun dışında bir tartışmaya girmek istemem." dedi.

  ERDEM BAŞÇI TARTIŞMALARI

  "Ben merkez bankası başkanımızı, başkan olmadan çok önce akademik hayattan tanırım. Kendisine çok güvenirim. Çok başarılı bir Merkez Bankası Başkanlığı yapıyor diye görüyorum.  Ama ekonominin kuralları, faiz tartışmaları onlara çok fazla burada girmek istemem."

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Beşir Atalay, milletvekilliği aday adaylığı için parti teşkilatlarından istifa olacağına dair duyumlar aldıklarını belirterek, ''O arkadaşlarımıza şimdiden söylüyoruz hiç başvuru yapmasınlar. Boşu boşuna para vermiş olurlar'' dedi.

  HİÇ BAŞVURU YAPMASINLAR

  "Daha önce de açıklamıştık. Teşkilatlarımızda görev alan arkadaşlarımız istifa etmesinler çünkü aday yapılmayacak diye. Kulağımıza gelen bazı istifa haberleri var teşkilatlardan gelen. O arkadaşlarımıza şimdiden söylüyoruz hiç başvuru yapmasınlar. Boşu boşuna para vermiş olurlar. Dün MYK’da aldığımız bir karar var. Aday adaylığı sürecinde partimiz temayül yoklaması yapılıyor. Bu, 28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında yapılacak.

  Kanaat önderlerinin görüşünü alacağız. Belki bir sandık koyacağız bir yere ve STK temsilcilerimize, başkanlarına ve ildeki kanaat önderlerine her ille ilgili o konuda tespitler var, diyeceğiz ki isteyenler gelsin bizim Ak Parti'den kimin o ilde, seçim çevresinde düşüncesi varsa belirtsin. Bir form olacak işaretleyip sandığa atacak. Ama bu seçim öncesi adaylarımızı belirlerken o şehrin daha ileri şekilde görüşlerini bu şekilde almayı planladık.

  KAMUOYU YOKLAMALARI YAPACAĞIZ

  Tabi bunun ötesinde bütün seçim çevrelerinde ayrı ayrı iyi kamuoyu yoklamaları yapacağız. O seçim çevrelerinde adaylarımızı belirlemeden önce bunu yapacağız. Aday adaylarını soracağız. Hangilerinin şehrinizden AK Parti'den aday olmasını istersiniz diye soracağız. Adaylarımızı merkez yoklamasıyla belirliyoruz ama bu kararımızı verirken bütün yöntemleri kullanacağız. 6 Mart'ta başlayacak komisyonlarımız çalışacak ama şehrin görüşünü, vatandaşlarımızın görüşlerini almak için azami çabayı sarf edeceğiz.

  MUHALEFET PARTİSİNİN VATANDAŞI SOKAĞA ÇAĞIRMASI ACİZLİK

  Dün grup toplantısında ve bugün ana muhalefet genel başkanı sürekli bir sokağa çağrı yapıyor. Direnme hakkı diye... Seçime doğru bir ana muhalefet partisinin vatandaşı sokağa çağırması bir acizliktir. Şurada seçime çok kısa bir zaman kalmış. Vatandaş zaten sokağa gidecek sandığa oyunu kullanacak, seninle ilgili kararını verecek. Seçimden daha önemli bir demokrasi eylemi var mıdır? Sandıktan daha etkili bir demokrasi sembolü var mıdır? Bütün vatandaşlarımız çok önemli bir vatandaşlık görevini yapacak. Hayır bunlar o sandığa güvenmiyor, millete de güvenmiyor. Onun içinde vatandaşları yasa dışı eyleme çağırıyor. Bu bir acizlik, korkaklıktır. Seçime güvenmemektir, sonucuyla ilgili umutsuzluğa kapılmış demektir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir