Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.253
0.10%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Bolu’da dolar bozdurma kuyruğu

  ABD ile yaşanan gerilim sonrası dolar kuru yükselişini sürdürüyor. Bolu halkı da döviz bürolarına giderek ellerindeki dolarları bozdurdu.
  • İHA
  • 13.08.2018 - 14:23
  Bolu’da dolar bozdurma kuyruğu

  Bolu’da dövizde yaşanan dalgalanmalara tepki gösteen vatandaşlar, sabah saatlerinde ellerindeki dolarları bozdurmak için geldikleri döviz bürolarında uzun kuyruklar oluşturdular. ABD ile yaşanan gerilim sonrasında piyasalarda döviz kurunda yaşanan dalgalanmalara vatandaşların tepkisi sürüyor.

  UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek veren Bolulular, döviz bürolarında uzun kuyruklar oluşturdu. İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan döviz bürosuna erken saatlerde akın eden vatandaşlar, döviz birikimlerini Türk Lirası’na çevirmek için dakikalarca bekledi. Vatandaşlardan kimi birikimini kimi de umre ziyareti için biriktirdiği dolarlarını Türk Lirasına çevirdi.

  Bolu’da dolar bozdurma kuyruğu #1

  UMRE PARASINI TÜRK LİRASINA ÇEVİRDİ

  Döviz bürosunda kuyrukta bekleyen vatandaşlar, bunun bir milli dava olduğunu söyleyerek doları olanları bozdurmaya davet ettile. Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine döviz bürosuna geldiğini ifade eden Çetin Özkoç isimli bir vatandaş ise “Ben hac için döviz biriktirmiştim ama Cumhurbaşkanının da dediği gibi Türk lirasının değeri düşüyor. Ben de mecburen bozduracağım. Türkiye’nin menfaati için bozduracağım.” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir