Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.500
0.60%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor

  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor

  Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilen Bomonti Bira Fabrikası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ruhsatıyla yıkılmaya başlandı.
  • İHA
  • 19.07.2020 - 14:54

  Şişli İlçe Müftülüğü tarafından yerine dini kültür merkezi yapılacak olan tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın atıl durumundaki binasının yıkımı için harekete geçildi.

  "İÇERİSİNDE MESCİT, YURT VE OTOPARK OLACAK"

  Atıl halindeki binasında 6 gün önce yangın meydana gelen fabrikanın yıkım çalışlarına başlandı. Dün başlanan çalışmalar drone ile havadan görüntülendi. 2 hafta içerisinde bitirilmesi planlanan yıkım sonrası içerisinde mescit, yurt ve otopark olacak dini kültür merkezinin yapımının başlaması bekleniyor.

  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor ViDEO

  "YIKIMA DÜN BAŞLADIK"

  Binanın aynı mimariyle yapılacağını dile getiren Bülent Mendilli, "Burada bilindiği üzere tarihi Bomonti Bira Fabrikası vardı. Bu bina aynı şekilde, aynı mimariyle kültür merkezi olarak yapılacak. Burada mescit, yurt ve altlarında otopark olacak. Burası Şişli İlçe Müftülüğü tarafından iş olarak bize verildi. Biz de yıkımını gerçekleştireceğiz. Sonra da inşaata başlayacak. Buranın yıkımına dün başladık. Tahmini olarak 1-2 hafta kadar sürecek. Çevrede güvenlik önlemleri almamız gerekiyor. Kontrollü bir şekilde yıkımı gerçekleştirilecek. Yapımı hakkında bir bilgim yok. İnşaat ne kadar sürecek onu bilemiyorum" diye konuştu.

  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor #1

  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor #2

  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor #3

  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor #4

  Bomonti Bira Fabrikası yıkılıyor #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir