Euro
10.7779
0.29%
Dolar
9.2846
0.25%
Altın
526.19
-0.04%
Borsa
1.413
0.22%
Bitcoin
568.448
1.35%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C
  Boysan Yakar: Kimse bizi belediyeden atamaz

  Boysan Yakar: Kimse bizi belediyeden atamaz

  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün danışmanı Boysan Yakar, belediye binasında darp edilmesinin ardından arkadaşlarının destek için aradığını ve "Gerekirse orayı basarız, ortalığı yıkarız" dediklerini anlattı.
  • 18.01.2015 - 13:22

  Boysan Yakar: Kimse bizi belediyeden atamaz #1

  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanı Boysan Yakar, medyaya yansıyan darp görüntüleri ile ilgili, "LGBTİ'ler olarak bizi bu saatten sonra o belediyeden kimse atamaz" dedi.

  Boysan'ın Milliyet'ten Aydil Durgun'a yaptığı açıklamalardan satır başları:

  "BELDEN AŞAĞI TEHDİT TELEFONLARI ALDIM"

  "Özellikle bu dayak hadisesi ve birkaç gün sonra bir anda başlayan medyadaki linçten sonra birçok tehdit telefonu aldım. Belden aşağı şeyler genellikle.

  "BAŞKAN SAHİP ÇIKTI"

  Başkanın sahip çıkması bu anlamda bir ilk oldu Türkiye’de. Eşcinsel kimliği yüzünden işten atılmış binlerce insan için umut ışığı oldu. Bu hareketi özellikle CHP’li belediyelerde eşcinselliğin bahane edilerek işe son verilmesinin önüne geçecektir. Kamu işini öyle fotoğraflara sahip biri yapamazmış gibi lanse edildi. Hayır yapabilir, belki daha iyi bile yapabiliriz.

  "BU SAATTEN SONRA KİMSE BİZİ BELEDİYEDEN ATAMAZ"

  Bence bu noktaya gelmiş olmanın geri döndürülemeyen, yıldırılamayan bir şey olduğunu herkes fark etti. Yıllardır süren, bedeli hayatlarla, yaşanamamış mutluluklarla ödenmiş bir süreç. Bu anlamda güzel bir mesaj: Biz bu arkadaşı oraya soktuk, bu noktaya geldik; bizi bu saaten sonra o belediyeden kimse atamaz.

  Şişli Belediyesi'ndeki kavganın görüntüleri

  "ARKADAŞLARIM GEREKİRSE ORAYI BASARIZ DEDİ"

  Hatta Şişli’de yaşayan arkadaşlarım “Gerekirse orayı basarız, ortalığı yıkarız” dedi. Çok ciddi bir LGBTİ nüfus yaşıyor Şişli’de. Aynısı Beşiktaş için de geçerli. Orada çalışan, hak arayan arkadaşlarını yani bizleri engellemeye çalışmak ciddi bir risk. Hele Gezi’den sonra bunu göze almak yürek ister."

  Şişli Belediyesi'ndeki kavganın görüntüleri

  Boysan Yakar: Kimse bizi belediyeden atamaz #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir