Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.566
0.52%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Brüksel'deki patlamayı THY pilotu anlattı

  THY'nin Brüksel-İstanbul uçağında bulunan pilot Alp Büyükkara Brüksel Havalimanı'nda meydana gelen patlama sonrası yaşananları anlattı.
  • Ajanslar
  • 22.03.2016 - 11:30
  Brüksel'deki patlamayı THY pilotu anlattı

  thy

  Brüksel Havalimanın'nda patlama sonrası havalanamayan Türk Hava Yolları'nın Brüksel-İstanbul uçağında bulunan pilot Alp Büyükkara, sosyal medya hesabından yaşananları anlattı.

  THY PİLOTU OLAY ANINI ANLATTI

  Büyükkara, içerisinde bulundukları THY uçağının güvenli bir noktada olduğu belirterek peş peşe attığı mesajlarda o anları şöyle anlattı:

  "APRON GÜVENLİ DENİLİYOR"

  "Uçakta mahsur kaldık. Havalimanında bomba patlamış, operasyon durdu. Kapı kapatan uçaklar ortada kaldı. Terminaller boşaltıldı. Kapı kapatan uçaklar kaldı ortada. Tüm personel gitti. İnecek olsak körüğü yanaştıracak adam yok. Apron kısmı güvenli olduğundan uçaklar bekletiliyor. Terminalden çıkan yolcu ve personel de bir alanda toplanıyor. Şu an apron güvenli deniliyor, dolayısıyla kapı kapatan uçakları oldukları pozisyonda tutuyorlar. Uçaktakiler ne olacak otorite karar vermedi. Ama havalimanındaki binalar komple boşaltıldı. Şu an biz steril kısımda farz ediliyoruz; ama güvenlikten sonra girilen binalar boşaltıldı.

  "KULE İLE KONUŞTUM, KİMSEYE ULAŞAMIYORUM"

  Dolayısıyla ufak da olsa stres var insanlarda. Apronda korkulacak bir durum yok. Kule biraz evvel KLM ile konuştu. Kimseye ulaşamıyorum dedi. TR saati ile 20:00'a kadar kapandı liman, Bizde operasyonla konuşup karar veririz birazdan. Uçaktan insek napılacak ona karar vermemiz lazım. Uçak şu an daha güvenli; ama 9.5 saat bekleyecek değiliz elbette. Kule ile konuştum kimseye ulaşamıyorum dedi. Haber alsam ulaşıcam size dedi. Yolcular uçakta mı diye sordu, evet dedim şimdilik öyle"

  GÜVENLİ BÖLGEYE ALINDILAR

  THY yaptığı açıklamada Brüksel ekibi ve yolcuların ilgili koordinasyonda uçaktan indirildiği ve havalimanında güvenliği sağlanan bölgeye alındığı açıklandı.

  Brüksel deki patlamayı THY pilotu anlattı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir