Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi
AA

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Saat 15.30’da başlayan toplantı, yaklaşık 3,5 saat sürdü.

Toplantıda, koronavirüsle mücadele başta olmak üzere ülke gündemindeki önemli konular ele alındı.

YERLİ AŞI ÇALIŞMALARI

Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı sunumla hız kazanan aşılama çalışmalarının masaya yatırarak, bunun vaka sayılarına yansımalarının değerlendirildi. Ayrıca yerli aşı çalışmaları da toplantının önemli başlıklarından biri oldu.

Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi

PAZAR GÜNÜ KISITLAMASI

Kısıtlama tedbirlerinin de görüşüldüğü toplantıda, başta pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması olmak üzere tedbirlerin gevşetilip gevşetilmeyeceği, normalleşmeye ilişkin yeni adımlar atılıp atılmayacağı konuları da ele alındı.

Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi VİDEO

TURİZME YÖNELİK KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Turizm sezonunun açılması, Rusya'dan Türkiye'ye uçuşların 22 Haziran itibarıyla yeniden başlayacak olması gibi konuların da gündeme geleceği tahmin edilen toplantıda, turizme yönelik koronavirüs tedbirleri de masaya yatırıldı.

Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi

TURİZM SEKTÖRÜNE KDV DESTEĞİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un sunum yaptığı toplantıda, turizm sektörüne verilen KDV desteğinin uzatılması konusu gündeme geldi. Salgın sonrasında çalışanlara ve iş yerlerine verilen desteklerin, toplantı gündemindeydi.

Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi

GÜVENLİK VE DIŞ POLİTİKA KONULARI ELE ALINDI

Toplantıda, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlara ilişkin kabineyi bilgilendirdi.

Diplomatik gelişmelerin de ele alındığı toplantıda, NATO Zirvesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan ziyareti ile Antalya'daki Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi ve Antalya Diplomasi Forumu'nun yansımaları değerlendirildi.

Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)