Petrol
86.68
-0.33%
Euro
19.4465
0.25%
Dolar
18.6313
0.00%
Altın
1.063
0.34%
Borsa
4978
0.00%
Bitcoin
324.266
1.50%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılan kabine toplantısında koronavirüs kısıtlamaları ve gündeme dair konular ele alındı.
  • AA
  • 21.06.2021 - 05:57
  • Güncelleme : 21.06.2021 - 19:08
  Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Saat 15.30’da başlayan toplantı, yaklaşık 3,5 saat sürdü.

  Toplantıda, koronavirüsle mücadele başta olmak üzere ülke gündemindeki önemli konular ele alındı.

  YERLİ AŞI ÇALIŞMALARI

  Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı sunumla hız kazanan aşılama çalışmalarının masaya yatırarak, bunun vaka sayılarına yansımalarının değerlendirildi. Ayrıca yerli aşı çalışmaları da toplantının önemli başlıklarından biri oldu.

  Külliye de Kabine Toplantısı sona erdi #1

  PAZAR GÜNÜ KISITLAMASI

  Kısıtlama tedbirlerinin de görüşüldüğü toplantıda, başta pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması olmak üzere tedbirlerin gevşetilip gevşetilmeyeceği, normalleşmeye ilişkin yeni adımlar atılıp atılmayacağı konuları da ele alındı.

  Külliye'de Kabine Toplantısı sona erdi VİDEO

  TURİZME YÖNELİK KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

  Turizm sezonunun açılması, Rusya'dan Türkiye'ye uçuşların 22 Haziran itibarıyla yeniden başlayacak olması gibi konuların da gündeme geleceği tahmin edilen toplantıda, turizme yönelik koronavirüs tedbirleri de masaya yatırıldı.

  Külliye de Kabine Toplantısı sona erdi #2

  TURİZM SEKTÖRÜNE KDV DESTEĞİ

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un sunum yaptığı toplantıda, turizm sektörüne verilen KDV desteğinin uzatılması konusu gündeme geldi. Salgın sonrasında çalışanlara ve iş yerlerine verilen desteklerin, toplantı gündemindeydi.

  Külliye de Kabine Toplantısı sona erdi #3

  GÜVENLİK VE DIŞ POLİTİKA KONULARI ELE ALINDI

  Toplantıda, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlara ilişkin kabineyi bilgilendirdi.

  Diplomatik gelişmelerin de ele alındığı toplantıda, NATO Zirvesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan ziyareti ile Antalya'daki Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi ve Antalya Diplomasi Forumu'nun yansımaları değerlendirildi.

  Külliye de Kabine Toplantısı sona erdi #4


  Görüş Bildir