Petrol
111.04
0.32%
Euro
17.4104
0.66%
Dolar
16.3221
1.53%
Altın
967.98
0.18%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.326
2.56%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Bülent Arınç, YİK üyeliğinden istifa etti

  Bülent Arınç, YİK üyeliğinden istifa etti

  Bülent Arınç, tartışmaların ardından YİK üyeliği görevinden istifa ettiğini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 24.11.2020 - 15:49
  • Güncelleme : 24.11.2020 - 16:37

  Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala hakkında yaptığı açıklamaların ardından Türkiye'nin gündemine oturan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sert tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı ifadeler nedeniyle rencide olduğunu ifade eden Bülent Arınç, Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı.

  "CUMHURBAŞKANIMIZIN VE AK PARTİNİN YAPACAĞI HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYI..."

  Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildiren Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti'nin ülke yararına yapacağı her türlü çalışmayı, milletin faydasına olacak her türlü reformu destekleyeceğimin bilinmesini isterim." dedi.

  İLETİŞİM BAŞKANLIĞI: İSTİFA KABUL EDİLDİ

  Bülent Arınç'ın istifasına ilişkin İletişim Başkanlığı da bir açıklama yaptı.

  Açıklamada, "Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç'ın talebi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

  KAVALA VE DEMİRTAŞ'A TAHLİYE İSTEĞİ

  Bülent Arınç, Habertürk canlı yayınında Osman Kavala ile Selahattin Demirtaş'a tahliye istemişti.

  Osman Kavala'nın nasıl tahliye edilmediğine hayret ettiğini ifade eden Arınç, Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde yazdığı hikaye kitabını okuyup çok etkilendiğini söylemişti.

  "TAYYİP ERDOĞAN VE DAVA ARKADAŞLARI.."

  Bu sözlerinden ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz." ifadeleriyle duruşunu net bir şekilde belli etmişti.

  BÜLENT ARINÇ'IN İSTİFA METNİ

  Bülent Arınç, YİK üyeliğinden istifa etti #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir