Euro
11.0764
3.03%
Dolar
9.4896
3.02%
Altın
545.07
3.27%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
602.274
-0.79%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası konuşması

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.
  • 19.01.2015 - 21:11
  Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası konuşması

  Bülent Arınç ın Bakanlar Kurulu sonrası konuşması #1

  Bakanlar Kurulu, ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen toplantı, saat 12.30 sıralarında başladı.

  Toplantı sonrası Arınç'ın açıklamalarından önemli ayrıntılar..

  "Cumhurbaşkanımızın başkanlık ettiği ilk Bakanlar Kurulu toplantısını yaptık. Anayasa'da Cumhurbaşkanımızın Bakanlar Kurulu'nu toplama yetkisi vardır. Sadece Abdullah Gül ve Necdet Sezer kendilerine verilen yetkiyi cumhurbaşkanlıkları süresince kullanmadı.

  Toplantı öncesi Cumhurbaşkanı ile Başbakan bir görüşme gerçekleştirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız açılış konuşmasında hükümetin ve kendilerinin sadece millete hizmet amacıyla çalıştığını başka gayeleri olmadığını söyledi. Hükümetle uyumu bozmaya çalışan veya cumhurbaşkanı ve hükümet arasında bir çekilşme varmış gibi gösterenlerin yanlış iş yaptığını söyledi."

  CİZRE OLAYLARI

  "Cizre olayları gündemimizin içindeydi. Bunun bir siyasi boyutu olabileceği de düşünüldü. Bu sadece bir asayiş olayı değil. Konu üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bir adli soruşturma yapılıyor bir de mülkiye müfettişlerinin yürüttüğü idari soruşturmalar yapılıyor. Bölgeye polis ve araç takviyesi yapıldı. Olay tüm boyutlarıyla inceleniyor."

  "CUMHURBAŞKANI İSTERSE YİNE YAPILIR"

  "Bu toplantıların periyodik olarak yapılması gündemimize gelmedi. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda isteği olursa bu konu konuşulur ve tekrar yapılır"

  4 ESKİ BAKAN HAKKINDAKİ OYLAMA

  "Bu konu toplantı konusu gündemize gelmedi. Bu konuya bir kelime bile konuşulmadı. Bu konuda oy belirtmeyi doğru bulmuyorum. MHP ve CHP hata içindedir."

  HÜKÜMET VE BEŞTEPE ARASINDAKİ KOORDİNASYON

  "Gündemimizde bu konu da konuşulmadı."

  BAŞKANLIK SİSTEMİ

  "Cumhurbaşkanımız halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanıdır. Başbakanımızı hedefe koyuyorlar. Halk seçmiştir yetkileri anayasa çerçevesinde içindedir. Meclis'i kilitleyenler bundan şikayet edemez. 82 anayasası olduğu sürece bu konuşulmaz. Herkes kendi yetkisi içerisinde hareket ediliyor. Bu toplantıyı daha önce Turgut Özal 7 defa yapmış. Sayın Cumhurbaşkanı yetkilerini kullanıyor"

  Bülent Arınç'tan başkanlık sistemi eleştirilerine sert cevap İZLE

  FAİZ İNDİRİMİ

  "Ekonomide rahatlık tedbirleri alınabilir"

  PARALEL YAPI İLE MÜCADELE

  "Polislerin eylemleri tespit edildi. Müsamaha göstermeyeceğimizi bir yapıdır. Sayın cumhurbaşkanının değerlendirmeleri içerisinde Gülen konusu açılmadı. özel bir konu olarak açılmadı"

  MİT TIRLARI HABERLERİNİN DIŞ BASINDA İŞLENMESİ

  "Bu konuyu kendi içimizde konuştuk. Fevkalade çirkin ve asılsız iddialardır. Bu radikal terör örgütlerine yardım yalanı bugüne ait değil uzun zamandır bu yalan sürdürülmüştür fakat buna dair bir belge yoktur. Hiçbir geçerliliği yoktur. O tutanağı hazırlayanlar şu anda bir adli yargı ile karşı karşıyadır. İddianın hiçbir geçerliliği yoktur. Dünya kamuoyunu aldatmaya çalışıyorlar"

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir