Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.133
1.08%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Bülent Arınç'tan Çerkes Ethem açıklaması İZLE

  Bülent Arınç'tan Çerkes Ethem açıklaması İZLE

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa'da katıldığı ödül töreninde Çerkez Ethem ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • 09.11.2014 - 09:09

  Bülent Arınç tan Çerkes Ethem açıklaması İZLE #1

  Bursa'da Belediye tarafından gerçekleştirilen Kafkas Diasporası Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ta vardı. Törende, Yılın Siyasetçisi ödülünü alan Bülent Arınç burada Çerkez Ethem konusuna değindi.

  ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALI

  Arınç, Türkiye’de hâlâ ‘vatan haini’ olarak geçen Çerkes Ethem’in itibarının iade edilmesi için meclis araştırma komisyonu kurulması gerektiğini dile getirdi.

  Bülent Arınç'tan Çerkes Ethem açıklaması İZLE

  ''HİÇBİR VATANSEVER ÇERKEZ ETHEM'E HAİN DİYEMEZ''

  Bu konuda talimat vereceğini belirten Arınç, “Çerkes Ethem Bey ve, Çerkez Reşit Bey ile ilgili olarak vatan hainliği konusu acı bir tartışmadır. Türkiye’de hiçbir vatansever, resmi ideolojiye kendini kaptırmış üç beş kişi dışında Çerkes Ethem Bey’e hain diyemez” dedi.

  Arınç konuşmasına şöyle devam etti:

  ''ASİL BİR İNSANDI''

  “Çerkes Ethem, gerçekten istiklal mücadelesinde varını yoğunu ortaya koymuş bir insandır. Allah rahmet eylesin. Asil bir insan, gerçek bir Çerkez olduğu için de kendisine tanınan bazı haklarına ve imkanları reddetmek asaletini de göstermiştir.

  ''ÖNÜMÜZDE ÇOK AZ BİR ZAMAN KALDI''

  Aklıma şu geldi, madem 36’da bir yasa yada karar çıkmış da o kararları ortadan kaldırmış, buna rağmen o yargılanıp aklanmayı ve milletin vicdanında tertemiz olmayı arzu etmiş ve bu bugüne kadar gerçekleşmemiş, bence bu parlamentoda bulunup da Çerkes olduğunu iddia eden milletvekilleri için büyük bir ayıptır. Bir kanun teklifine gerek olmayabilir ama bir meclis araştırması komisyonu kurulması çok isabetli olur. Yani önümüzde çok az bir zaman kaldı.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir