Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
320.412
-1.02%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Bülent Turan, Çanakkale'de turizmcilerle buluştu

  AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Antik Liman’ındaki kaya ıslahı çalışmalarını inceleyerek, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi.
  • İHA
  • 26.05.2021 - 15:15
  • Güncelleme : 26.05.2021 - 16:06
  Bülent Turan, Çanakkale'de turizmcilerle buluştu

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale'de bir dizi temasta bulundu.

  "BÖLGEDEKİ TURİZMCİLERİN SIKINTILARINI GİDERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

  Assos’ta otel işletmecileriyle ve turizmcilerle bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinlediklerin belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Assos, hem tarih turizminde hem de doğa ve deniz turizminde Türkiye’de akla gelen ilk yerlerden biri. Bu topraklar, bu kültürler bize tarihin bir emaneti. 2017 yılında, UNESCO tarafından Assos’u Dünya Kültür Mirası Geçici Listesine ekleme başarısını gösterdik. Assos’ta ilk hedefimiz, burayı da Troya gibi daimi listeye eklemek. Assos bölgesindeki turizmcilerimizin yaşadıkları sıkıntıların bir an önce bitmesi için gayret ediyoruzç” dedi.

  Bülent Turan, Çanakkale de turizmcilerle buluştu #1

  "ASSOS, SAYILI ANTİK KENTLER ARASINDA YER ALIYOR"

  Assos’u da Troya gibi Türkiye ve dünya gündemine koymakta kararlı olduklarını ifade eden Turan, “Assos, hem dünyanın merkezi hem de dünyanın sayılı antik kentleri arasında yer alıyor. Dünya arkeoloji tarihi için önemli bir bölge. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ve ilgili kurumlarımızla Assos’u hak ettiği seviyeye çıkarmak için çalışıyoruz. Salgından dolayı zor bir süreç geçiyoruz. Sıkıntılarınızın, sorunlarınızın farkındayız. Assos’ta taşların düşmesinden dolayı tedbirler alındı. Ne yazık ki kapanan işletmelerimiz var. Çalışmalardan dolayı 500 gün kapalı olma söz konusu ama hızlı olması, bütçe ayrılması önemli. 13 milyon lira sözleşme bedeliyle Assos kaya ıslahı çalışmalarına başlandı. Yer teslimi yapılarak çalışmaların ivedilikle başlatıldığı işte arazi içerisinde yol yapım çalışması devam etmektedir. Ayrıca bölgede kaçak yapılaşma olduğu görülüyor. Bunun önüne geçeceğiz. Yine ses, gürültü ve çevre kirliliği gibi sorunlar var. Güvenlik tedbirleri artırılacak, hafta sonu atlı jandarmalarımız görev yapacak.” diye konuştu.

  Bülent Turan, Çanakkale de turizmcilerle buluştu #2

  Bülent Turan, Çanakkale de turizmcilerle buluştu #3

  Bülent Turan, Çanakkale de turizmcilerle buluştu #4


  Görüş Bildir