Petrol
111.31
1.20%
Euro
16.9587
0.94%
Dolar
15.883
0.06%
Altın
953.82
1.19%
Borsa
2387
0.64%
Bitcoin
485.959
0.31%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Bursa'da 7 yıldır dağda yaşayan adam, olanı biteni gelenlerden öğreniyor

  Uludağ'ın zirvesinde 7 yıldır tek başına yaşayan İlhan Budak, koronavirüsü bile 1 ay sonra ziyaretine gelenlerden öğrendi.
  • İHA
  • 24.11.2020 - 18:31
  • Güncelleme : 25.11.2020 - 01:08
  Bursa'da 7 yıldır dağda yaşayan adam, olanı biteni gelenlerden öğreniyor

  Bursa'nın önemli merkezlerinden biri olan Uludağ'da teknolojiden uzak yaşayan 36 yaşındaki İlhan Budak, çevresinde 'Uludağ'ın Robinson Crusoe'u' olarak biliniyor.

  Katıldığı koşularında birçok başarı elde eden Budak, "Sevgi ve spor yapma tutkusu sebebiyle burada yaşıyorum" dedi.

  "ARKADAŞLAR GELİYOR, ONLARDAN OLAN BİTEN GELİŞMELERİ ÖĞRENİYORUM"

  Ormanda doğal olarak yetiştirdiği ürünlerle beslendiğini ve spor yaptığını ifade eden Budak (36), “7 yıldır Bursa Uludağ’da barakada yaşıyorum. Tek başıma yaşamaktan da korkmuyorum. Çok nadir ayı geliyor. Ektiğim ürünlere ise zarar vermiyor. Ektiğim ürünlerden gelenlere de ikram ediyorum. Sporcu bir geçmişim var. Birçok turnuvadan aldığım madalyalarım başarılarım var. Arkadaşlar geliyor. Onlardan tarafından olan biten gelişmeleri öğreniyorum. Yarış olduğunda ise çıkıp gidiyorum. Köylerde çalışarak para kazanıyorum. Fiziksel anlamda köylülerin yapamadığı işleri ben yapmaya çalışıyorum. 7 yıl önce çeşitli mesleklerde çalıştım. Sağlık açısından dağları seçtim. Kışın yoğun kar olduğunda aşağı inemediği için yazları bazı ürünleri stokluyorum. Hayatımın sonuna kadar da bu şekilde yaşamak istiyorum. Teknoloji kullanmadan arkadaşlarım tarafından bilgi ediniyorum. Bu güne kadar katılıp da tamamlayamadığım bir maraton olmadı" dedi.

  Uludağ'da 7 yıldır teknolojiden uzak yaşayan maratoncu-Foto Galeri

  Bursa'da 7 yıldır dağda yaşayan adam, olanı biteni gelenlerden öğreniyor VİDEO

  "ULUDAĞ'IN AĞAÇLARI ARASINDA GEZİNEREK KENDİMİ ZİNDE TUTUYORUM"

  "Her gün Uludağ'ın ağaçları arasında gezinerek kendimi zinde tutuyorum" diyen Budak, "Bugüne kadar en uzun Bordum'daki maratona katıldım. Yaklaşık 150 kilometreydi." şeklinde konuştu.

  Uludağ'a zirve yürüyüşüne çıkan dağcılar ve doğa tutkunları da zaman zaman İlhan Budak'ı ziyaret ederek sohbeti ihmal etmiyor.

  Bursa da 7 yıldır dağda yaşayan adam, olanı biteni gelenlerden öğreniyor #1

  Bursa da 7 yıldır dağda yaşayan adam, olanı biteni gelenlerden öğreniyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir