Euro
14.7538
1.97%
Dolar
12.9744
1.23%
Altın
750.8
2.15%
Borsa
1.812
0.19%
Bitcoin
732.422
-0.17%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Çanakkale'de çaldığı altınları bozduramayınca, yakalandı

  Çanakkale Kepez'de, bozdurmak istediği altın bilezikleri çalıntı olduğu anlaşılınca bırakıp kaçan D.H., hırsızlığı gerçekleştirdiği dükkanının sahibine mesaj atıp, altınların yerini söyledi.
  • DHA
  • 09.06.2020 - 16:30
  Çanakkale'de çaldığı altınları bozduramayınca, yakalandı

  Geçen cumartesi günü Çanakkale Kepez'de Cumhuriyet Mahallesi Meydan Sokak'ta D.H., müşteri kılığında girdiği kuyumcu dükkanında, iş yeri sahibi Yusuf Çağlan'a bilezik alacağını söyledi. Çağlan, bilezikleri tezgah üzerine çıkarttı.

  Kısa süre sonra ağabeyine de saat bakmak istediğini bildiren D.H., 20 bin TL değerindeki 3 bileziği alıp, kaçtı.

  Kuyumcu Çağlan, durumu hemen polise bildirdi.

  Çaldığı bileziklerin yerini, kuyumcuya mesajla bildirdi- İZLE

  ÇALDIĞI ALTINLARI SATAMAYINCA, YERİNİ SÖYLEDİ

  D.H., çaldığı bilezikleri satmak için Ayvacık'taki bir kuyumucuya gitti. Kuyumcunun şüphelenmesi üzerine de bilezikleri bırakıp, kaçtı.

  D.H., bilezikleri çaldığı kuyumcu Çağlan'a cep telefonundan mesaj göndererek, bileziklerin olduğu kuyumcunun yerini söyledi. Dün başka bir iş yerinden 2 cep telefonu çalan D.H., Ezine'de yakalandı. Sorgusunun ardından da adliyeye sevk edildi.

  "ARADAN 5 DAKİKA GEÇTİ, ÇALAN ŞAHIS BANA MESAJ ÇEKMİŞ"

  Kuyumcu Yusuf Çağlan, "Bilezikleri tezgahın üzerine bıraktım. 'Ağabeyime bir saat almam lazım' dedi. Saatleri çıkardım. Bir tane saat beğendi. Saatin kutusunu çıkardım. 'Ağabey daha büyük bir kutu yok mu' dedi. Başka bir kutu aramak için dolaba eğildim. Bilezikler tezgahın üzerindeydi. Kafamı döndürdüğümde üç bileziği almış, gitmiş. Polisi aradım. WhatsApp grubumuza yazdım. 15-20 dakika sonra iş çözüldü. Ezine'deki kuyumcu arkadaş aradı; 'Bana bozdurmaya çalıştı, ben almadım' dedi. En son Ayvacık'ta kuyumcuya gitmiş. Ayvacık'taki kuyumcu arkadaşımız da o 'Sen bunları çaldın mı?' demiş. Tezgahın üzerine bilezikleri bırakarak kaçmış. Bana mesaj çekmiş; 'Ağabey senden aldığım bilezikler Ayvacık'taki kuyumcuda, irtibata geç bileziklerini oradan al' diye" dedi.

  Çanakkale de çaldığı altınları bozduramayınca, yakalandı #1

  Çanakkale de çaldığı altınları bozduramayınca, yakalandı #2

  Çanakkale de çaldığı altınları bozduramayınca, yakalandı #3

  Çanakkale de çaldığı altınları bozduramayınca, yakalandı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir