Euro
10.0766
0.38%
Dolar
8.27
-0.03%
Altın
488.23
-0.05%
Borsa
1.461
0%
Bitcoin
467.690
-4.65%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C
  Canan Kaftancıoğlu'nun tepki toplayan Aylan bebek paylaşımı

  Canan Kaftancıoğlu'nun tepki toplayan Aylan bebek paylaşımı

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yeni bir skandalla yine gündeme gelmeyi başardı.
  • Haber Merkezi
  • 20.04.2021 - 10:27
  • Güncelleme : 20.04.2021 - 18:17

  Sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan Aylan bebeğin fotoğrafını siyasete alet etti.

  "VİCDANSIZ"

  Bu paylaşımın ardından binlerce kişi Kaftancıoğlu'nu seviyesizlik ve vicdansızlıkla eleştirdi.

  Tepki gösterenlerin arasında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da vardı.

  "KİRLİ SİYASETE ALET ETTİ"

  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek..." sözleriyle tepki gösterdi.

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise "Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış. Siyaset bu değil, insanlık hiç değil." dedi.

  Aylan bebek

  AYLAN BEBEK VE AİLESİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

  Bodrum'da, 2 Eylül 2015'te Yunanistan'a geçmek isterken bindikleri lastik botun batması sonucu Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin yanı sıra ağabeyi ve annesinin de aralarında bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetmişti.

  Aylan bebeğin sahile vuran cansız bedeninin görüntüleri, Suriye'deki savaşın korkunç yüzünü bir kez daha ortaya koymuş, uluslararası toplumun mülteci sorununa dikkatini çekmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir