CANiK’ten 100. yıla özel seri: Sadece 1923 adet üretilecek
DHA

Türkiye, son dönemde dünyada yerli ve milli savunma sanayiinde ürettiği silahlarla ve platformlarla dikkat çekiyor.

CANiK de bu alanda ürettiği silahlarla dünya pazarında kendinden söz ettiren Türk markalarından biri.

Bu başarısını Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için özel seri bir tabanca tasarlayarak kutlayan CANiK, hem tarihe bir not düşüyor hem de koleksiyonlara giriyor...

Özel tasarım TP9 Elite Combat 1923 üretime konuldu.

Yüzüncü yıla saygı duruşu

TP9 Elite Combat 1923 özel serisi, binlerce yıllık tarihi olan bir toplumun, genç ve modern döneminin 100’üncü yılına saygı duruşunu temsil ediyor.

Yalnızca 1923 adetlik sınırlı sayıda üretilen bu seri, tasarımı ve özellikleri ile Cumhuriyet döneminin sonraki 100 yılında da ulaşacağı başarılarının bir habercisi olarak öne çıkıyor.

“100 yıllık mücadele başarılarımızın temelini oluşturuyor”

Özel ürünlerle ilgili bilgi veren CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Türkiye, savunma sanayisindeki başarılarını globalde gururla sürdürüyor. Türk bayrağımızı dünyanın dört bir kıtasına taşımaya devam ediyoruz. Bugün Türkiye, Amerika ve İngiltere’deki tesislerimizde, dünyadaki en büyüklerden biri olarak orta kalibre top ve silah sistemlerimizin ihracatını gerçekleştiriyoruz.

Cumhuriyetimizin 100 yıllık yolculuğunda sürdürülen mücadeleler ve elde edilen başarılar, bizim bugünlere ulaşmamızın temelini oluşturuyor. Bu noktada 100 yılı temsil eden, Cumhuriyetimize saygı duruşu olarak gördüğümüz çok değerli bir koleksiyonu ülkemize armağan ettiğimiz için mutluyuz.

1923 adet üretilen TP9 Elite Combat 1923 ile Cumhuriyet sevdalısı bir şirket olarak mirasımızı gelecek nesillere aktarmayı sürdüreceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)