Dolar
6.8661
0.0728%
Euro
7.7717
0.2903%
Altın
1799.27
-0.2306%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.085
-0.2163%
Bitcoin
63398.45
-0.4466%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Çatı aday Ekmeleddin'e en sert tepki Süheyl Batum'dan

  Çatı aday Ekmeleddin'e en sert tepki Süheyl Batum'dan

  CHP'li Süheyl Batum, muhalefetin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için, "Babam gökten inse siyasal İslamcıya oy vermem" dedi.
  • 18.06.2014 - 13:41
  Çatı aday Ekmeleddin'e en sert tepki Süheyl Batum'dan

  Çatı aday Ekmeleddin'e en sert tepki Süheyl Batum'dan #1

  CHP Milletvekili Süheyl Batum, ulusalcı milletvekillerinin İhsanoğlu'na karşı çıktığını yalanlayarak "Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri karşı çıktı" dedi. CHP’yi birbirine bağlayan en önemli unsurun, laik, demokratik bir cumhuriyet model olarak kuran parti olması olduğunu söyleyen Batum, şöyle devam etti:

  BU KADAR YANLIŞ BİR ŞEY OLAMAZ

  Bu bölgede dikkat edin, hep laik demokratik bir Cumhuriyet insanlara eşitlik vererek, meshebe göre değil, cinsiyete göre değil, dine göre değil, tamamen laik ilkelere göre yönetilen bir cumhuriyet anlayışı, insanlara ilk defa bir ulus anlayışı içerisinde eşitliği vermiştir. Şimdi CHP de bu Cumhuriyet'i kuran, model olarak getiren bir partidir. siyasal İslam ise belli bir dönemde Amerikalı dostlarımızın buna karşı çıkarttığı bir şeydir. Şimdi bizim, bu iki model varken ortada, bu devletin başkanı olacak kişiyi, cumhurbaşkanı olacak kişiyi siyasal İslam’dan seçmemiz kadar yanlış bir şey olamaz. Dolayısıyla bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri karşı çıkıyor, ulusalcı falan değil. Bu yine aynı ekibin 15 yıldır yaptığı algı yaratma yöntemidir. Karşı çıkınca; ‘Efendim ulusalcılar karşı çıktı’, buradaki ulusalcılar vatanını seviyor da, diğer milletvekilleri vatanını sevmiyor mu? Dolayısıyla ulusalcı milletvekilleri karşı çıkmadı, içerisinde Hüseyin Aygün de var. Hüseyin Aygün de mi ulusalcı oldu?

  BABAM GÖKTEN İNSE SİYASAL İSLAMCIYA OY VERMEM

  İhsanoğlu'nun adaylığı için imza vermeyeceğini duyuran Süheyl Batum, "İmzamı veya onayımı ne çocuklarım ne partililerim kesinlikle görmeyecek. Babam gökten inip gelse ben siyasal İslamcı birine imza da vermem destek de olmam" dedi.

  Görüş Bildir