Petrol
109.53
0.28%
Euro
17.4812
-0.26%
Dolar
16.6956
-0.02%
Altın
968.87
-0.11%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
342.245
1.30%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Çekmeköy'de 3 gün önce kaybolan genç bulundu

  Cuma gününden beri kayıp olan 16 yaşındaki lise öğrencisi Ant Sekban, kendisini kaçıranlar tarafından Kurtköy'e bırakıldı.
  • 30.12.2014 - 10:08
  Çekmeköy'de 3 gün önce kaybolan genç bulundu

  Çekmeköy de 3 gün önce kaybolan genç bulundu #1

  Geçtiğimiz Cuma günü okul dönüşü Çekmeköy Reşadiye Köyü'ndeki evinin önünden kaçırılan, Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ant Sekban, Kurtköy'de bulundu.

  3 ADRESE BASKIN YAPILDI

  Kaybolduğu Reşadiye Köyü'nden yaklaşık 30 kilometre mesafedeki Kurtköy'e kendisini kaçıranlar tarafından bırakılan Ant Sekban, Jandarma ekipleri tarafından alınarak komutanlığa götürüldü. Kurtköy jandarma ekipleri, Ant'ın ifadesi doğrultusunda 3 adrese baskın yaptı, ancak kaçıranların izine rastlanmadı.

  ADRES SORMA BAHANESİYLE KAÇIRILDI

  İstanbul Çekmeköy Reşadiye Köyü'ndeki evlerinin yakınında cuma günü okul dönüşü kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınmayan lise 10. Sınıf öğrencisi Ant Sekban, ailesi ve yakınları ile jandarma ve AKUT ekipleri tarafından üç gün arandı. Yapılan araştırmalar ve görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda Sekban'ı, 2-3 kişinin adres sorma bahanesiyle otomobille yaklaşarak kaçırdığı belirlendi.

  KURTKÖY'E BIRAKILDI

  Aileyi mutlu eden haber dün saat 23.30 sıralarında geldi. Kendisini kaçıran kişiler tarafından Kurtköy'de bırakılan Ant Sekban, Jandarma ekipleri tarafından alınarak komutanlığa götürüldü. Akşam saatlerinde jandarmanın kendilerini aradığını söyleyen amcasının oğlu Sinan Sekban, "Telefonla arayıp Ant'ın karakolda olduğunu söylediler. Karakolda bize, telefonla jandarmayı arayan bir kişinin, Ant'ı serbest bıraktıklarını ve yerini söylediğini, jandarmanın da gidip aldığını söylediler. Çocuğumuza kavuştuk. Hastaneye gidip sağlık kontrolünden geçirip rapor alacağız. Ondan sonra da evimize gideceğiz" dedi.

  SAĞLIK DURUMU İYİ

  Ant, Çekmeköy İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki ifadesinin ardından Ümraniye Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Ant Sekban'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve Çekmeköy'deki evine getirildiği öğrenildi.

  Çekmeköy de 3 gün önce kaybolan genç bulundu #2

  SEVİNÇLE KARŞILANDI

  Eve gelen Ant Sekban, burada annesi Gamze Sekban, amcası İhsan Sekban, yakınları ve arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı. Sekban, ailesi ve arkadaşlarına uzun süre sarıldıktan sonra evine girdi. Sekban ailesi bir süre sonra evden çocukları Ant ile kol kola çıkarak gazetecilere açıklama yaptı.

  "HİÇ KORKMADIM, İYİ BAKTILAR BANA"

  Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Ant Sekban, "Mutluyum. Söyleyecek bir şey yok. Geldik eve mutluyuz. Karşılaştık, sarıldık; çok da güzel oldu. Bütün aile, arkadaşlar toplandık. Başka söyleyecek bir şey yok. Hiç korkmadım, iyi baktılar bana. Ama tabi üzüldüm. Sonuçta evde değildim. Annemi, babamı ve arkadaşlarımı özledim" şeklinde konuştu.

  "EVLADIMIZI BİZE KAVUŞTURDULAR"

  Oğlunun bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Baba Atilla Sekban, "Sizin de yardımlarınız önemli, katkılarınıza teşekkür ediyorum. Ama en önemli teşekkürü jandarma komutanı ve jandarma teşkilatına ediyorum. Çok güzel bir çalışma yaparak evladımızı bize kavuşturdular. Aynı zamanda belediye başkanı ve kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Hepsinin bize çok büyük desteği oldu. Mutluyuz. Şuan bu işin hukuki bir yanı var. O yüzden fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi. Ant Sekban'ın kaçırılmış olabileceği iddiasının sorulması üzerine baba Sekban, "Onun gibi bir şey, fazla bir detay vermeyelim. Çünkü jandarmanın işini zorlaştırırız" cevabını verdi. Ant Sekban'ın annesi Gamze Sekban ise sadece, "Çok mutluyum" demekle yetindi.

  "JANDARMADAN TESLİM ALDIK"

  Amca İhsan Sekban da, "Evet kavuştuk yeğenimize, kardeşimize. Tüm Türkiye'ye ve size teşekkür etmek istiyorum. Cuma akşamından beri kaybolan yeğenime sizlerin, tüm Türkiye'nin ve arkadaşlarımızın sayesinde kavuştuk. Jandarmadan teslim aldık. İfadesini aldılar. Hastaneye gitti, muayenesini oldu. Ve teslim ettiler bize. Şu an burada. Yeğenim Ant Sekban aradı bizi. Ben buradayım, gelin beni alın dedi. Hiçbir şey anlatmadı" ifadesini kullandı. Jandarma ekiplerinin konuyla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir