Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
567.808
4.79%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C
  PKK'nın yönetici 4 ismine operasyon

  PKK'nın yönetici 4 ismine operasyon

  Kandil'e yapılan operasyonda, PKK elebaşı Cemil Bayık'ın yardımcısı Rıza Altun ve beraberindekiler vuruldu. Altun, ağır yaralı.
  • AA
  • 27.03.2019 - 10:47

  Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre; MİT ve TSK tarafından yürütülen ortak operasyonda, 21 Mart Perşembe günü, PKK elebaşı Bayık'ın en yakın adamlarından olan Rıza Altun ve beraberindeki isimler, Kandil'e yönelik hava harekatı neticesinde etkisiz hale getirildi.

  Operasyonda, aralarında PKK'nın sözde Dış İlişkiler Sorumlusu "Navdar" kod adlı Mikail Özdemir, sözde PKK'nın Sözcüsü "Serhat Varto" kod isimli Emrullah Dursun ve sözde Kandil Bölgesi Sorumlusu "Sinan Sor" kod adlı Ali Aktaş'ın bulunduğu üst düzey örgüt mensupları da etkisiz hale getirildi.

  TOPLANTI İSTİHBARATI ALINDI

  MİT tarafından, Rıza Altun'un, Kandil'in İran sınırına yakın bölgede bir toplantı yapacağının öğrenilmesi üzerine, operasyon hazırlıkları başladı. Bu kapsamda, Rıza Altun'un kullanabileceği tüm yollar ve araçlar kontrol altına alındı.

  İHA GÖRÜNTÜLEDİ F-16 VURDU

  PKK'nın tepe kadrosunda bulunan terörist Altun'un, Mikail Özdemir ve Emrullah Dursun ile Kandil'in İran sınırı yakınlarındaki Abu Bakra Köyü'ne gittiğinin, Bayraktar TB2 İHA ile tespit edilmesi üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait -F16 uçakları tarafından hava harekatı yapılması için gerekli koordineler kuruldu.

  Bu hazırlıkların tamamlanmasının ardından 21 Mart Perşembe günü öğle saatlerinde, MİT'in tespit ettiği hassas koordinat, hava harekatıyla tam isabetle vuruldu.

  OPERASYON ANI

  PKK'lı Cemil Bayık'ın yardımcısı Rıza Altun vuruldu VİDEO

  RIZA ALTUN AĞIR YARALI

  Harekat sonucunda, PKK'nın dış temaslarını koordine eden terörist Mikail Özdemir ve örgütün sözde Dış İlişkiler Komitesi'nde faaliyet gösteren Emrullah Dursun'un da aralarında bulunduğu üst düzey terör örgütü mensupları, etkisiz hale getirildi.

  Terör örgütünün, bölgedeki uluslararası aktörlerle temaslarını sağlayan ve bazı yabancı basın organlarında sözde "Dışişleri Bakanı" diye lanse edilen Rıza Altun ise operasyonda ağır yaralandı. Altun'un akıbeti, henüz bilinmiyor.

  Örgütün bölgedeki ilişkilerini yöneten kadroların büyük darbe aldığı ve bölgedeki aktörlere mesaj niteliği taşıyan operasyon, aynı zamanda PKK'nın TSK'dan saklanmak için sığındığı Kandil'in iç bölgelerinde de kurtuluşu bulunmadığını ortaya koydu.

  PKK nın yönetici 4 ismine operasyon #1
  GRAFİĞİN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir