Petrol
109.53
-1.13%
Euro
17.3299
1.73%
Dolar
16.14
1.35%
Altın
961.78
1.37%
Borsa
2383
0.10%
Bitcoin
477.946
-1.95%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Çengelköy'de darbeciler halka ateş açtı

  Darbe girişimi gecesi Çengelköy'de darbeciler, çöp konteynerini kendilerine siper ederek sivillere kurşun yağdırdı.
  • 30.07.2016 - 11:54
  Çengelköy'de darbeciler halka ateş açtı

  Çengelköy de darbeciler halka ateş açtı #1

  Darbe girişimi gecesi İstanbul Çengelköy'de yaşanan demokrasi mücadelesi kameralara yansıdı Darbe girişimi gecesi İstanbul Çengelköy'de yaşanan demokrasi mücadelesi kameralara yansıdı.

  Çengelköy'de gözü dönmüş darbecilerin halka yaptıkları kameralara yansıdı. Darbeciler çöp konteynerini kendilerine siper ederek sivillere kurşun yağdırdı. Hainlerin, bazı vatandaşları elleri havada götürdükleri görülürken, yaralı taşımaya gelen ambulansa da izin vermediği anlar kameralar tarafından kaydedildi.

  KAMERALARA YANSIDI

  Çöpü siper edip halkı taradılar 15 Temmuz darbe girişiminde vatandaşlar ve darbeci askerler arasında yaşananlar saniye saniye kameralara yansıdı.

  Görüntülerde bir grup vatandaş önce darbecilerin Çengelköy'deki karakola girmemeleri için caddeye barikat kuruyor. Darbeci hainler ise çöp konteynerlerinin arkasına sığınıp halka ateş ediyor.

  Çöp konteynerini siper edip halkı taradılar İZLE

  TEHDİT EDİLİP GERİ GÖNDERİLDİLER

  Direnen sivil vatandaşlar, hainler tarafından elleri havaya kaldırılıp rehin alınırken, bu sırada yaralılar için gelen bir ambulans da darbeciler tarafından tehdit edilip geri gönderiliyor.

  O gece 18 şehit verildi 18 şehidin verildiği verildiği Çengelköy'de mahallenin muhtarı Can Cumhurcu dahil onlarca kişi de yara aldı. Taksicisi, esnafı, öğrencisi, polisi tüm kahramanları cuntacılara karşı direndi. Darbeciler ise hem sivillere hem de karakol içerisinde kahramanca mücadele veren polislere mermi yağdırdı. İşte o anlar Çengelköy'de bulunan bir iş yerinin güvenlik kamera kayıtlarına dakika dakika görüntülendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir