Euro
15.5926
0.08%
Dolar
13.8258
0.2%
Altın
791.75
0.31%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
713.774
-0.09%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Cengiz Çandar'dan Fethullah Gülen yazısı

  Cengiz Çandar'dan Fethullah Gülen yazısı

  Fethullah Gülen'e övgüler dizdiği kayıtlarla gündeme gelen Çandar, o dönemde Gülen'in öyle takdim edilmesinde yanlışlık olmadığını söyledi.
  • 28.07.2016 - 09:35

  Radikal gazetesinin kapanmasından sonra Türk kamuoyuna ilişkin yazı kaleme almayan Cengiz Çandar'ın, bölücü terör örgütü FETÖ'nün eli kanlı lideri Fethullah Gülen'e övgüler dizdiği programın kayıtları ortaya çıkmıştı.

  Eleştirilerden rahatsız olan Çandar, konuyla ilgili bir yazı kaleme aldı. T24'te yazan Cengiz Çandar, 1998 yılında Fethullah Gülen'in öyle takdim edilmesinde hiçbir yanlışlık olmadığını söyledi.

  Cengiz Çandar'dan Fethullah Gülen'e övgü dolu sözler VİDEO

  Cengiz Çandar'ın yazısından bir kısım;

  "Oldum olası karanlık bir odak, şaibe altındaki bir provokasyon merkezi, 1998 yılında NTV’de Taha Akyol ile birlikte sunduğumuz bir televizyon programına konuk olarak katılan Fetullah Gülen’i tanıtım cümlelerimin videosunu yayıyor.

  Sanki, 16 Temmuz 2016 tarihinde bir televizyon programı yapmışız ve Fethullah Gülen’i öve öve bitirememişim gibi bir hava yayıyorlar. Kimisi de acaba övgülü o açılış cümleleri hakkında şimdi ne düşündüğümü merak ediyormuş.

  ÖYLE TAKDİM EDİLMESİNDE HİÇBİR YANLIŞLIK YOK

  Hemen söyleyeyim: Fethullah Gülen’in, 1998 yılı Nisan ayında, öyle takdim edilmesinde hiçbir yanlışlık yok. Nitekim, o tanıtımda rahmetli Çetin Altan’ın ve Prof. Nilüfer Göle’nin Fethullah Gülen hakkındaki olumlu değerlendirmeleri ve sözlerine de yer verdim.

  O tarihte, farklı düşüncelere hoşgörü, dinlerarası diyalog ve toplumsal barış gibi birçok girişim öne çıkmıştı. Bunları övmenin ve özendirmenin hiçbir yanlış tarafı yoktu.

  Bana ve bu ülkenin demokrat insanlarına, özellikle şu dönemde, reva görülen muameleye tanık oldukça, bunu yapanlara ilişkim tepkim gayet basit: “Cehenneme kadar yolunuz var.”

  Cengiz Çandar'ın Fethullah Gülen güzellemesi

  Cengiz Çandar dan Fethullah Gülen yazısı #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir