Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
476.349
0.30%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  CHP Antalya İl Kongresi olaylı başladı

  CHP'nin Antalya Olağanüstü İl Kongresi olaylı başladı. Yaşanan arbedenin ardından salonda güvenliği polis sağladı.
  • 12.10.2014 - 15:00
  CHP Antalya İl Kongresi olaylı başladı

  CHP Antalya İl Kongresi olaylı başladı #1

  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya İl Kongresi başladı. 3 adayın başkanlık için yarıştığı kongrede, 594 delege oy kullanacak. Kongrede divan başkanlığı sürecinde ise arbede yaşandı. Konyaaltı İlçesi Sporland Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede 594 delege il başkanı ve yeni yönetimi seçmek için toplandı. Kongreyi CHP Antalya Milletvekilleri Gürkut Acar ve Arif Bulut, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın da takip etti.

  ARBEDE YAŞANDI

  Kök'ün konuşmasının ardından Divan Başkanlığı için Antalya Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Bekir Kumbul, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan aday oldu. Kök, divan başkanını seçmek için el kaldırarak delegelerden oy kullanmalarını istedi. Ancak salonda kısa süreli bir kargaşa yaşanınca, delege kartlarının masaya bırakılarak sayılmasına karar verildi. Kartların sayımı esnasında salonda tansiyon bir hayli yükselirken, delegeler arasında arbede yaşandı. Arbede sonrası salona sivil polisler geldi. Devrim Kök ise sık sık partilileri sakinleştirmeye çalıştı. Delegelerin sakinleşmemesi üzerine 3 il başkan adayı platforma gelerek, sağ duyu çağrısında bulundu.

  CHP Antalya İl Kongresi olaylı başladı #2

  DENİZ BAYKAL KATILMADI

  Tartışmalar ve arbede sonrası toplantıya ara verildi. Her iki adayın divan başkanlığından çekilmemesi üzerine bazı delege ve partililer milletvekili Gürkut Acar'ın ismini gündeme getirdi. Acar ismi üzerinde de anlaşma sağlayamayan delegeler, kartları ile birlikte tek tek platforma gelerek hangi aday için oy kullanacağını bildirdi. Tartışmaların ardından 3 aday salon dışında konuşarak CHP Kepez Belediye Meclis üyesi Zekir Durmaz'ın divan başkanlığında karar kıldı. CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın ise salonda olmadığı görüldü.

  KÖK'ÜN VEDA KONUŞMASI

  Devrim Kök, CHP Antalya Olağanüstü İl Kongresi'nin parti ve Antalya'ya hayırlı olmasını diledi. Kök, ardından 2.5 yıl süreçte hizmetlerini partililerle paylaştı.

  HİZMETE DEVAM EDECEĞİM

  26 Mayıs 2012'de verilen emaneti bugün 3 arkadaşından birine devredeceğini kaydeden Kök, "Bu kutsal bayrağı bugün devir edeceğiz. 2.5 yıldır. Çok zor dönemde görev aldım. CHP'de görev alınmaz görev verilir. Yerel yönetimler seçimlerinden önce görev almak, doğru bir karar değildi. Hiçbir zaman mücadele azmimizden ve hırsından hiçbir şekilde bir şey kaybetmedik. CHP'nin sade üyesi olarak onurlu mücadelemize devam edeceğiz. Bizim farklı yerlerde gözümüz yok. Bizim için CHP namustur. Görev sürem bitmedi, hizmete devam edeceğim" dedi.

  CHP'Lİ NASIL OLUNUR GÖSTERECEĞİM

  'Büyükşehir yasası çıkmasa Antalya'da tüm belediyeler CHP'li olacaktı' diyen Kök, "CHP kimi seçecekse bizim adayımız odur. CHP bu içindeki sevgisizliği yenmek zorundadır. Birlik beraberlik sağlanmak zorundadır. Bana yaptığınızı bu yeni arkadaşlara yapmayın. Bana çalışmadı diyemezsiniz, gece gündüz çalıştım. Bundan sonra da gece gündüz çalışacağım. Ben, İl Başkanı arkadaşım başarısız olsun diye beklemeyeceğim. Bayrağımın altında ağaç olsa ona oy veririm. CHP'li nasıl olunurmuş göstereceğim. Sizleri kırdıysam, hatamız olduysa sizlerden özür diliyorum. Hakkımızı helal ediyorum. Sizlerden de helallik bekliyorum. Aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum. CHP'de alın teri dökmeyenler utansın." diye konuştu. Bu sırada salondan bazı partililer Kök'e tepki gösterdi. Divanın oluşturulmasının ardından adayların konuşmasına geçildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir