CHP Atatürk için mevlit okuttu

chp

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıl dönümü nedeniyle Eminönü Yeni Cami'de mevlit okutuldu.

Programa, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul milletvekilleri İhsan Özkes, Faik Tunay ile CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı katıldı.

Programın sonunda katılımcılara gül suyu ve mevlit şekeri ikram edildi.

CHP Atatürk için mevlit okuttu

CHP Atatürk için mevlit okuttu

İhsan Özkes, yaptığı açıklamada, Atatürk'ün her 18 Mart'ta Çanakkale şehitleri için mevlit okuttuğunu ve dünyada ilk kez naklen mevlit yayını yaptırdığını dile getirdi.

CHP Atatürk için mevlit okuttu İZLE

"ÖNCE ALLAH'A SONRA ATATÜRK'E BORÇLUYUZ"

Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde mevlit okutarak ruhunu şad etmek istediklerini belirten Özkes, şöyle konuştu:

"Bugün, dünyada çok İslam ülkesi var. İslam ülkelerinden sadece Türkiye'nin Atatürk'ü var. Atatürk'ü olmayan İslam dünyasının hali perişan. Onun için her şeye rağmen bugün rahat nefes alabiliyorsak, bugün özgürlüğün, demokrasinin, bir nebze de olsa huzurunu ve güvenini yaşıyorsak bunu önce Allah'a, sonra Atatürk'e borçluyuz. Bugün camilerimizde beş vakit ezan okunabiliyorsa, ibadetlerimizi rahat ve huzur içinde yapabiliyorsak yine bunu önce Allah'a, sonra da ulu önder Atatürk'e borçluyuz. Son yıllarda 10 Kasım'larda, 29 Ekim'lerde, 18 Mart'larda maalesef camilerde Atatürk anılmaz oldu. Biz, bugün Atatürk'e mevlit okutarak camilerimizde de Atatürk'ün anılmış olmasını sağlamış olduk."