CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde kavga çıktı

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi, akşam saatlerinde Aşık Veysel Rekreasyon alanında gerçekleştirildi.

Yapılan oylamalar neticesinde Burak Kotan 151 oy alırken, rakibi Mert Anıl Akgül ise 143 oyda kaldı.

Kazananın açıklanmasının ardından kongre, savaş alanına döndü. İki grup arasında bir anda çıkan kavgada, görevlerini yapmak isteyen gazeteciler de saldırıya uğradı.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde kavga İZLE

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Basın mensuplarından Oktay Güçtekin’e yaklaşık 50-60 kişilik grubun saldırdığı ileri sürülürken, olaya müdahale etmek isteyen bir başka gazeteci Tenzile Aşçı’nın ise kargaşada telefonunun gasbedildiği öğrenildi.

CHP İl Yönetim Delegesi olduğu öğrenilen Ömer Can Bulğak ise gazetecilere yapılan saldırıyı önlemek isterken başına gelen sandalye darbesi ile yaralandı.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde kavga çıktı

“50-60 KİŞİ LİNÇ GİRİŞİMİNDE BULUNDU”

Yaşanılan korku dolu anları anlatan Tenzile Aşçı, basın mensupları olarak haberlerini hazırladıklarını ve kongrenin sonuçlarının açıklanmasının ardından bir arbede yaşandığını aktardı.

Aşçı, “Biz sahnedeydik ve o sırada çıkan arbedeyi çekerken bir anda kalabalık bize yöneldi. Özellikle de Oktay Güçtekin arkadaşımıza bir yönelme oldu. Bize önce çekmeyin dediler. Daha sonra 5-6 kişi sahneye çıktı ve arkasından da 50-60 kişi sahneye çıkarak arkadaşımıza karşı bir linç girişiminde bulundular.” dedi.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde kavga çıktı

“TELEFONUM GASBEDİLDİ”

Aşçı, “Arkadaşıma karşı gerçekleştirilmek istenen linç girişimini ayırmak maksatlı müdahale ettiğim esnada, bir kişi başıma dirsekle vurdu ve orada yaşanan büyük arbede sonucunda telefonum gasbedildi. Önce aradığımda telefonum çalıyordu, daha sonra meşgule düştü ve tamamen kapandı. Maalesef telefonuma ulaşamıyoruz.” diye konuştu.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde kavga çıktı

“KAFASINA SANDALYE ATILDI, MASALAR FIRLATILDI”

CHP İl Yönetim Delegesi olduğu öğrenilen Ömer Can Bulğak’ın gazetecilere karşı yapılan saldırıyı önlemek isterken başına gelen sandalye soncu yaralanması konusuna da değinen Alçı, “Bir arkadaşımız çok büyük bir şekilde darbedildi. Kafasına sandalye atıldı, masalar fırlatıldı. Orada bulunan basın mensubu arkadaşlarımızın çoğu darp edildi. Hepimize orada vurdular. Sadece basın olduğumuz için bu yapıldı ve işimizi yaptığımız için oldu bütün bunların hepsi. Biz orada görevimizi yapıyorduk.” dedi.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde kavga çıktı

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Olayın ardından Bornova 100. Yıl Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi olan gazetecilere CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen destek verdi. Saldırıya uğrayan gazetecilere hukuksal anlamda her türlü desteğin verileceğini belirten Dikmen, detaylı açıklamanın pazartesi günü yapılacağını ifade etti.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi'nde kavga çıktı