Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
321.074
-0.20%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  CHP, Polatlı'da bulunan soğan depolarını gezdi

  CHP, Polatlı'da bulunan soğan depolarını gezdi

  CHP’li Milletvekilleri, ilçede soğan stokçuluğu olmadığını ve ürünün pazara kadar olan sürecinin doğal bir sonucu olarak depolama sisteminin uygulandığını söyledi.
  • DHA
  • 28.11.2018 - 17:47

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen devlet, soğan üzerinden kriz ortamı oluşturmak isteyen stokçulara göz açtırmıyor.Yapılan baskınlarda çok sayıda soğan ve patates istifleri bulundu.

  Stokçulara karşı alınan tedbirler sonuç vermeye başladı. Ankara’daki pazarlarda soğanın fiyatı 2,5 liraya düştü.

  CHP: SOĞANI AĞLATMAYIN

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Soğanı ağlatmayın' animasyonunun ardından CHP'li vekiller stokçuları yerinde ziyaret etti.

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kuşoğlu ve Orhan Sarıbal, Polatlı Ticaret Borsası mevkiinde bulunan soğan depolarını ziyaret etti.

  Kılıçdaroğlu'ndan soğan animasyonu VİDEO

  CHP, Polatlı da bulunan soğan depolarını gezdi #1

  CHP'Lİ SARIBAL: ÇİFTÇİYE TERÖRİST DEMEK YANLIŞTIR

  Sarıbal, burada yaptığı açıklamada, “Hükümet başarısız tarım politikalarının faturasını çiftçiye çıkarmaktadır. Polatlı’da soğan stokçuluğu olmamıştır, zaten doğal bir depolama sistemi mevcuttur. Bunu stokçuluk olarak yansıtmak ve çiftçiye ‘terörist’ demek son derece yanlıştır. Aslolan hükümetin tarım politikalarının iflas ettiğidir.

  Tarım ürünlerinde ithalatı çiftçi üzerinde bir baskı, tehdit unsuru olarak kullanan hükümetin tarım politikalarını kınıyoruz. Tarımsal üretimin her alanında maliyetler artmaktadır. Taban gübresi yüzde 140 zamlanmıştır. Diğer tarımsal girdiler aynı oranda artmıştır. Buna mukabil üretilen ürünün fiyatlarında artış olmamıştır. Tarım alanındaki tüm veriler çiftçilerin iflasa sürüklendiği yönündedir" diye konuştu.

  CHP, Polatlı da bulunan soğan depolarını gezdi #2

  CHP'Lİ KUŞOĞLU: KAÇAKÇILIK VE SPEKÜLATİF BİR ŞEY YOK

  CHP'li Kuşoğlu da "Polatlı'da ceza alan tek bir çiftçi veya tüccar yok. Soğanın durumunu görüyorsunuz. Maalesef soğan hastalıklı ve sıkıntılar var. Burada gördüğünüz gibi hastalıklı soğanlar ayıklanmaya çalışılıyor. 25 seneden beri her yıl Polatlı'da depo edilen soğan hükümetin yanlış politikaları sonucu bugün pahalanmış durumda. Bununda üreticiye bir katkısı yok. Hepimizin sofralarının baştacı olan bu ürün maalesef hükümetin spekülatif amacıyla kullanılıyor. Yoksa ortada hükümetin söylediği gibi bir kaçakçılık ve spekülatif bir şey yok" diye konuştu.

  CHP, Polatlı da bulunan soğan depolarını gezdi #3

  CHP, Polatlı da bulunan soğan depolarını gezdi #4

  CHP, Polatlı da bulunan soğan depolarını gezdi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir