Euro
10.0545
-0.14%
Dolar
8.4529
-0.03%
Altın
497.09
-0.02%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.112
-0.69%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  CHP'li belediye Abbasağa'ya iş makinesiyle girdi

  CHP'li belediye Abbasağa'ya iş makinesiyle girdi

  Beşiktaş Abbasağa Parkı'ndaki spor aletleri söküldü, iş makineleri kafe yapımı için parka girdi.
  • Haber Merkezi
  • 07.05.2015 - 15:04

  Spor aletlerinin yerine kafe yapılacağını öğrenen mahalleli, duruma tepki gösterip parkta yapılacak inşaatı engellemek için beklemeye başladı. Mahalle sakinleri, parktaki inşaata sosyal medyadan da tepki gösterdi.

  BELEDİYE EKİPLERİ PARKA GİRDİ

  Abbasağa Parkı'nda kafe isyanı çıktı. Parkın giriş kısmındaki spor aletleri dün Beşiktaş Belediyesi ekipleri tarafından söküldü.

  CHP li belediye Abbasağa ya iş makinesiyle girdi #1

  MAHALLELİ TEPKİ GÖSTERDİ

  Bugün iş makinesinin parkta çalışma yaptığını gören mahalleliler, alana kafe yapılacağını öğrenince çalışma yapan işçilere tepki gösterdi. Yoğun tepki üzerine çalışma yapan işçiler, iş makinesini park içinde bırakıp gittiler. Park içinde kafe istemediklerini söyleyen vatandaşlar, çalışmanın olduğu yerde beklemeye başladı.

  CHP li belediye Abbasağa ya iş makinesiyle girdi #2

  Doğma büyüme Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Altıner Kalafat, “Bu alan Abbasağa’nın tek yeşillik alanı. Bizim halkımız gece gündüz burada toplanıyor, burası bizin oturma alanımız. Belediye buraya bir kafe yapmak istiyor. Biz buna karşı çıkıyoruz. Böyle bir şey yapılırsa bir betonlaşma başlayacak parkımızda ve bu yeşil alan telef olup gidecek. Bunu biz kesinlikle istemiyoruz ve karşıyız. Burada spor aletleri vardı. Spor aletlerini dün belediye sökmüş. Halkımız görmüş biz de müdahale etmek için geldik. Toplanıyoruz, bunu yaptırmayacağız" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir