Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.508
-1.59%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  CHP'li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı

  Çankaya Belediyesi'ne ait hayvan barınağındaki 40'a yakın köpeği başka bir ilçede ıssız alana bırakmaya çalışan yetkililer, hayvanseverler tarafından engellendi.
  • AA
  • 28.09.2021 - 17:16
  • Güncelleme : 28.09.2021 - 17:27
  CHP'li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı

  Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi önünde köpekleri besleyen hayvanseverler, dün gece içeriden çıkan belediyeye ait kamyoneti şüphe üzerine takibe aldı.

  Takip sonucunda ise korkunç gerçek ortaya çıktı.

  40'A YAKIN KÖPEĞİ ÖLÜME TERK EDECEKLERDİ

  Sokaktaki Patili Canları Yaşatma Derneği (PADER) Başkanı Alper Karmış, o anları anlatarak aracın Altındağ ilçesine bağlı Kavaklı köyünde bir tarlaya girdiğini, bu sırada durdurmaya çalıştıkları kamyonettekilerin hızla Mühye'deki barınağa döndüğünü öne sürdü. Karmış, yaşanan kovalamaca sırasında hayvanseverlere ait bir aracın da kaza yaptığını iddia etti.

  Merkezin girişinde önünü keserek durdurdukları kamyonetin arkasında küpeleri sökülmüş halde 40'a yakın köpek gördüklerini ve bunu cep telefonlarıyla görüntülediklerini aktaran Karmış, bu sırada aralarında bir avukatın da bulunduğu bazı hayvanseverler ile belediye görevlileri arasında arbede yaşandığını söyledi.

  "ATMAK ÜZEREYKEN YAKALANDILAR"

  "Köpekleri Çankaya Belediyesi sınırlarından çıkarıp Altındağ Belediyesi sınırlarına atmak üzereyken yakalandılar, atamadılar." diyen Karmış, hayvanların akıbetini öğrenmek ve sorumluların hesap vermesi için barınak önünde sabahladıklarını vurguladı.

  CHP li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı #1

  "SORUMLULARA GEREKEN YAPILMALI"

  Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkanı Haydar Özkan ise Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e çağrıda bulunarak "Sizden erdemli, onurlu bir davranış bekliyoruz. Lütfen artık bu sorumluya gereğini yapınız. Türkiye'ye örnek olacak bir davranış bekliyoruz." dedi.

  KULAKLARI KANLI HALDE BULUNDULAR

  Hayvanseverlerden Melih Can da aracı durdurdukları sırada küpeleri çıkarılmış, kulakları kan içinde ve perişan vaziyette çok sayıda köpek gördüklerini söyledi.

  CHP li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı #2

  MERKEZ YETKİLİLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLUNDU

  Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Avukat Tuğba Gürsoy da Yıldızevler Polis Karakoluna giderek Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi yetkililerinden şikayetçi oldu.

  Barınak çevresindeki köpekleri besleyen hayvanseverler, olayda sorumluluğu bulunan görevlilerin cezalandırılmasını talep etti.

  HAYVANLARIN TAŞINMA ANLARI

  Bu arada görevlilerin belediyeye ait araçla hayvanları taşıma anlarına ait görüntüler, hayvanseverler tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

  Ankara'da barınak görevlilerinin ölüme terk ettiği köpekler kurtarıldı

  CHP li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı #3

  CHP li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı #4

  CHP li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı #5

  CHP li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı #6

  CHP li Çankaya Belediyesi barınaktaki köpekleri ölüme terk etmeye çalıştı #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir