Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
480.000
3.15%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  CHP'li Cihaner'den Cemaat açıklaması

  CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, "Cemaatin elleri kanlı" diyerek hiçbir gücün onların yanında görüntü vermesini sağlayamayacağını açıkladı.
  • 26.01.2015 - 08:24
  CHP'li Cihaner'den Cemaat açıklaması

  CHP li Cihaner den Cemaat açıklaması #1

  CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Habertürk'ten Balçiçek İlter'e verdiği röportajda CHP-Cemaat yakınlaşmasını sorguladı.

  CEMAATİN ELLERİ KANLI

  Cemaatin kendisine CHP'yi hedef seçmiş olabileceğini dile getiren Cihaner "Hiçbir güç beni Cemaat’in yanında görüntü vermeye zorlayamaz. Yanlarında durmam çünkü elleri kanlı." açıklaması yaptı.

  İşte Cihaner'in verdiği röportajdan ilgili bölüm:

  BÖYLE BİR İLİŞKİYE İHTİYAÇLARI VAR

  “CHP ve Cemaat kol kola’’ algısı nereden geliyor? İşbirliği mi yapıyor partiniz?

  O algıyı şöyle anlatayım. Cemaat artık liderinden de farklı devasa bir yapı, sermaye yapısı vs... Örgütlenmiş her yerde. Dolayısıyla bunun devamı için farklı güç odaklarına yanaşması anlaşılır bir şey. Böyle bir ilişkiye ihtiyaçları var.

  CEMAATE YAKLAŞMAK AYMAZLIK

  O yüzden mi CHP’ye yanaştılar?

  Bir siyasi hareketin üzerine binmeden yaşayamazlar. Dolayısıyla Cemaat kendisine CHP’yi hedef seçmiş olabilir. Bu arada CHP’den bazıları da bunu iyi bir fikir olarak da görüyor olabilir. Ki aymazlıktır bence. Ama bu algı daha çok şundan kaynaklandı... Cemaat üyelerine yönelik soruşturmalarda usulsüzlükler olunca bizim bazı vekil arkadaşlarımız “Hukuksuzluk kime yapıldıysa biz onun yanında oluruz’’ dediler.

  CEMAATİN YANINDA GÖRÜNTÜ VERMEM

  Doğru muydu sizce?

  Ağır hukuksuzluk varsa olabilir ama yanlış oldu bence çünkü bir dönemin eli kanlı katillerinin yanında yer almak doğru değil. Hiçbir güç beni Cemaat’in yanında görüntü vermeye zorlayamaz. Yanlarında durmam çünkü elleri kanlı. Ama bunda ana suçlu CHP değil. Hükümet “CHP-Cemaat’ algısını yerleştirmeye çalışıyor. Nasıl ki bir dönem “Yarsav, CHP, PKK’’ dediler, öyle bir şey.

  Oktay Ekşi-Ekrem Dumanlı fotoğrafı?

  Oktay Ekşi’nin gitmesi öznel bir durum ama doğru değil. Ben gitmem, niye gidiyorsun? Ama gitmesi ne onu ne de CHP’yi Cemaatçi yapar. Yanlış bir hareket ama Erdoğan bunun üzerine oynuyor. Yoksa o bilmiyor mu Oktay Ekşi’nin Cemaatçi olmadığını?

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir