Dolar
6.8572
0.0291%
Euro
7.8365
0.1303%
Altın
1810.82
0.0165%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.347
0.0847%
Bitcoin
63171
-0.3598%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  CHP'li Emine Ülker Tarhan: Aday değilim

  CHP'li Emine Ülker Tarhan: Aday değilim

  Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu'na tepki gösteren ve CHP içinden ikinci bir aday olarak çıkmaya çalışan Emin Ülker Tarhan, yeterli desteği alamayınca vazgeçti.
  • 30.06.2014 - 14:48
  CHP'li Emine Ülker Tarhan: Aday değilim

  CHP'li Emine Ülker Tarhan: Aday değilim #1

  CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP'den büyük oranda destek alırken, CHP'nin ulusalcıları bu isme "İslamcı" gelenekten geldiği gerekçesiyle karşı çıkmışlardı. İhsanoğlu'na alternatif olarak da parti içinde Emine Ülker Tarhan'ın ismi dillendirilmeye başlandı. Adaylığa sıcak bakan Tarhan da birkaç gün önce nabız yoklamaya başladı. Tarhan'ın, aday gösterilmesi için 20 vekilin imzası gerekiyordu. Günlerdir bu sayıyı bulamayan Tarhan, adaylıktan vazgeçti. CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Emine Ülker Tarhan'ın kendisini arayarak, adaylığının söz konusu olmadığını, olayların kendisinin bilgisi dışında geliştiğini söylediğini belirtti.

  "İKİSİNE DE DESTEK VERMEYECEĞİM"

  CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için imza vermediğini, ancak Milletvekili Süheyl Batum tarafından aday gösterildiğini iddia ettiği Emine Ülker Tarhan'ı da desteklemediğini dün sosyal medya aracılığıyla açıkladı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Emine Ülker Tarhan'ın bazı çevrelerce partinin genel başkan adayı olarak anılmaya başlandığını da belirten Kulkuloğlu, "İhsanoğlu'na bir çok gerekçe ile Sayın Tarhan'a da ayrı başka bir çok ve geçerli gerekçelerle destek vermeyeceğim. Tarhan'ın olası tabloda da CHP Genel Başkanlığına uygun ve doğru aday olamayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

  TARHAN, ADAYLIĞININ SÖZ KONUSU OLMADIĞINI SÖYLEDİ

  Kulkuloğlu bu açıklamalarının ardından Tarhan'ın kendisine telefonla ulaştığını ve adaylığının söz konusu olmadığını söylediğini belirterek, yine sosyal medya üzerinden şunları yazdı: "Sn. Emine Ülker Tarhan'ın adaylığı ile ilgili beni arayan, yazan arkadaşlar. Sn. Tarhan beni aradı ve adaylığının söz konusu olmadığını, kendisinin istemi ve bilgisi dışında gelişen bir olay olduğunu söyledi."

  Görüş Bildir