Euro
10.0239
-0.13%
Dolar
8.4368
-0.02%
Altın
492.3
0.01%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
338.320
-2.15%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  CHP'li Gürsel Tekin'den Türkiye Suriye'ye girecek iddiası

  CHP'li Gürsel Tekin'den Türkiye Suriye'ye girecek iddiası

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Türkiye bu akşam ya da cuma günü yapacağı askeri operasyonla Suriye'ye girecek" dedi.
  • 07.05.2015 - 08:45

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, çok çarpıcı iddialarda bulundu. Taraf gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere göre Tekin, Türkiye'nin bu akşam ya da cuma günü Suriye'ye gireceğini söyledi.

  CHP li Gürsel Tekin den Türkiye Suriye ye girecek iddiası #1

  "TÜRKİYE 2 GÜN İÇİNDE SURİYE'YE GİRECEK"

  AK Parti ve hükümetin tehlikeli bir oyunun içinde olduğunu ileri süren Gürsel Tekin, en geç 2 gün içinde ordunun Suriye'ye sokulacağını iddia etti. Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Bu bilgi çok sağlam bir kaynaktan. Aynı kaynak daha önce de Süleyman Şah Türbesi'nde askerlerimizin IŞİD'in insafına terk edildiğini söylemişti. Bana verilen bilgiye göre, Türkiye bu akşam ya da yarın askeri operasyon yaparak Suriye'ye girecek. Başbakan'a sesleniyorum; çıkın ve böyle bir çılgınlık yok, o iddia yanlış diyin. Beni yalanlayın."

  HÜKÜMETTEN YANIT GELDİ

  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gürsel Tekin'in iddiasına karşılık, "Sayın Tekin, kaynaklarını açıklasın, kendisine kaynaklarını gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz." dedi. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir