Euro
10.1243
-1.43%
Dolar
8.3181
-1.62%
Altın
499.22
-0.39%
Borsa
1.454
0.9%
Bitcoin
366.508
-5.90%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  CHP'li İzmir Belediyesinden ağaç katliamı

  Yalova Belediyesi’nin ağaç katliamından sonra şimdi de İzmir’de benzer bir durum ortaya çıktı.
  • 09.01.2015 - 11:52
  CHP'li İzmir Belediyesinden ağaç katliamı

  aziz

  Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman’ın köprülü kavşak yapımı için ağaçların kesilmesi kararı vermesinden sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da kimsenin haberi olmadan yüzlerce ağacı kestirdiği tespit edildi.

  ZEYTİN AĞAÇLARINI KESTİRDİ

  Gaziemir’de inşası devam eden ‘Yeni Fuar Alanı’nın inşaatı başlamadan önce, Kocaoğlu’nun zeytin ağaçlarını kestirdiği ve bunu da kamuoyundan gizlediği deşifre oldu. 2014 yılında yapımına başlanan fuar alanının bir kısmı ağaçlık bölüme denk gelince, İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘sessiz sedasız’ bir karar alarak ağaçları kesme kararı aldı. Ancak gerçek çok geçmeden ortaya çıktı. Haber7’den Ömer Süt'ün haberinde, elde edilen fotoğraflarda CHP’li belediyenin yaptığı ağaç katliamı gözler önüne serildi.

  2013 yılında inşaat yapımına başlamadan önce çekilen fotoğraf ile inşaatın başlamasından sonra çekilen fotoğraflarda yeşilin yok edilişi net bir şekilde görülüyor.

  İşte o fotoğraflar:

  CHP li İzmir Belediyesinden ağaç katliamı #2

  CHP li İzmir Belediyesinden ağaç katliamı #3

  CHP'Lİ VEKİLLER BİLE DALGA GEÇTİ

  Öte yandan geçtiğimiz günlerde yeni fuar alanını AK Parti ve CHP'li vekillere gezdiren Başkan Aziz Kocaoğlu'nun fuar alanının 25 Mart 2015'te biteceğine dair tarih vermesi CHP'liler arasında bile dalga konusu oldu. CHP milletvekilleri, Aziz Kocaoğlu'na 'aman tarih verme' diye espri yaparken fuar alanının 25 Mart'a yetişip yetişmeyeceği de merak konusu oldu.

  Bilindiği üzere, yıllar süren İzmir Metrosu inşaatında Kocaoğlu, defalarca tarih vermiş ancak metronun açılışı sürekli ileri tarihlere ertelenmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir