Euro
10.3596
-0.71%
Dolar
8.854
-0.14%
Altın
500.4
0.27%
Borsa
1.394
0.69%
Bitcoin
388.021
4.08%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Çiçekçi Mehmet için çiçek dağıtıldı

  Yol kenarında çiçek satan Mehmet Emin Kaya'nın ölümüne sebep olan Murathan Öztürk 49 gündür yakalanamadı.
  • 28.08.2015 - 11:03
  Çiçekçi Mehmet için çiçek dağıtıldı

  İstanbul’da, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde 11 Temmuz Cumartesi günü, kullandığı lüks otomobil ile yol kenarındaki çiçekçi Mehmet Emin Kaya’ya (34) çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla aranan hukuk fakültesi öğrencisi Murathan Öztürk, 49 gündür yakalanamadı.

  Çiçekçi Mehmet için çiçek dağıtıldı #1

  Kaya’nın kardeşi Cengiz Kaya, Öztürk’ün hâlâ yakalanmamasına tepki gösterirken, ağabeyi için çiçek sattığı tezgâhın başında vatandaşlara çiçek ve lokum dağıttı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de aileye destek verdi.

  Çiçekçi Mehmet için çiçek dağıtıldı #2

  ‘UYUŞTURUCU TEMİZLİĞİ Mİ YAPIYORLAR?’

  Olayın faili Murathan Öztürk’ün 49 gündür firarda olduğunu anımsatan Cengiz Kaya, “Olayın ilk başlarında emniyet iki defa evlerine arama kararı talep ediyor ve bu talepler reddediliyor. Kabul edilseydi belki de şu an yakalanmış olacaktı. Bugüne kadar gerek avukatı, gerekse ailesi hep bir oyalama, hep bir dalga geçme, hep şımarıkça tavırlar içinde bulundular. ‘Yakında teslim olacak, birkaç güne teslim olacak, toparlanmasını bekliyoruz, perşembeye, cumaya teslim olacak’ diye hep oyaladılar. Demek ki bugüne kadar ailesi ve avukatı tarafından yapılan açıklamalar ya yalan ya da bir şeyleri örtmek için zaman geçiriliyor. Murathan Öztürk neden teslim olmuyor hâlâ, neyi bekliyorlar? Evet alkol tespit edilemeyecek, bunun ispatı artık yok. Acaba uyuşturucu temizliği mi yapılıyor? Aklımıza bu ihtimaller geliyor. Ya da yurtdışına kaçırdılar bunun için mi uğraşıyorlar?” dedi.

  Çiçekçi Mehmet için çiçek dağıtıldı #3

  ‘KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILMASINI TALEP ETTİK’

  Murathan Öztürk hakkında “Yurtdışına kaçtı” iddiasının da olduğunu ifade eden Kaya, kırmızı bülten çıkarılması için talepte bulunduklarını ancak sonuçlanmadığını belirtti. Kaya, şunları söyledi: “Bugün de olayın unutulmaması için, neden hâlâ yakalanamadığı için bir dikkat çekmek istiyoruz. Bunun yanında olayın en başından itibaren duyarlı davranan insanlara bir teşekkür mahiyetinde çiçek ve lokum dağıttık.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir