Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
521.282
-8.78%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  CNN Türk'te HDP sevinci

  CNN Türk'te HDP sevinci

  Seçim sürecinde HDP'nin barajı geçmesi için en büyük desteği veren CNN Türk'te, seçim sonrası selfie'li kutlama vardı...
  • 08.06.2015 - 11:41

  Aydın Doğan her ne kadar tarafsız olduğunu, her partiye eşit mesafede yaklaştığını söylese de 7 Haziran'a kadar yazılı ve görsel basında HDP ve Demirtaş'a destek çıkmıştı.

  HDP'NİN SEÇİM OFİSİ GİBİ ÇALIŞTILAR

  Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, hemen her gün ya köşesinde ya da program yaptığı CNN Türk'te HDP'ye sürekli yer ayırmış, HDP'nin propaganda aracı gibi tüm medya desteğini sunmuşlardı...

  Seçim sonuçları netleşmeye başlayıp HDP'nin barajı aştığı görülünce de en büyük sevincin yaşandığı yerlerden biri Doğan Medya binaları oldu. CNN Türk ve Hürriyet'in çalışma ofislerinde çalışanlar, yazarlar, spikerler toplu selfie fotoğraflarıyla HDP'nin barajı geçmesini kutladı.

  CNN Türk te HDP sevinci #1

  CNN Türk te HDP sevinci #2

  CNN TÜRK'TEN AÇIKLAMA

  Söz konusu haber üzerine CNN Türk Kurumsal İletişim'den bir açıklama yapıldı. Açıklamada, bunun sandıklar kapanmadan önce yapılan "geleneksel CNN Türk seçim selfiesi" olduğu ifade edildi.

  İşte o açıklama:

  "Bu fotoğraf CNN TÜRK Genel Müdürü Barış Tünay tarafından 7 Haziran 2015 Pazar günü saat 15:30’da “SEÇİM 2015” yayını başlamadan önce haber merkezinde çekilmiş ve 15:31’de https://twitter.com/baristunay hesabından da paylaşılmıştır. 15:31 itibariyle Türkiye’de oylar kullanılmaya devam edilmekte olup seçimin sonuçları henüz belli olmamıştır. Barış Tünay’ın çektiği ve paylaştığı bu fotografı, selfiede olan çoğu CNN TÜRK çalışanı değişik saatlerde, değişik sosyal medya sitelerinde kendi sosyal medya hesaplarından da paylaşmıştır.

  Söz konusu fotoğraf her seçim yayınından önce yapılan Geleneksel CNN TÜRK SEÇİM selfiesidir ve kesinlikle bir kutlama değildir. Daha önceki senelerde de “seçim selfisi” olarak yayın öncesi stüdyoda CNN TÜRK çalışanlarının selfiesi cekilip yine twitter üzerinden paylaşılmıştır"

  CNN Türk te HDP sevinci #3


  Görüş Bildir