ensonhaber.com

arifesinde sahada hareketlilik yaşanmaya devam ediyor.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı da bu kapsamda çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Aynı gün birçok programa katılan Kurum, vatandaşlarla bir araya gelerek yakından ilgileniyor.

İkinci durağı Beşiktaş oldu

Projeleriyle adından söz ettiren Kurum, 7'den 70'e herkesten yoğun ilgi görüyor.

Murat Kurum'un bugünkü ikinci durağı ise oldu. Burada 'İstanbul'u Büyüten Kadınlar' programına katıldı.

Kurum burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

"Bu şehrin bir kadınlar şehri olduğuna şahit olursunuz"

Atatürk, ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin kadınları bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en şerefli varlığımızdır’. Bu söz ispatlı bir sözdür, sizler bu sözlerin bizzat ispatısınız. İstanbul tarihinin hangi dönemine bakarsanız bakın bu şehrin bir kadınlar şehri olduğuna şahit olursunuz.

"İstanbul'un ilk kuruluş hikayesi"

İstanbul’un ilk kuruluş efsanesi bile dünyanın en güzel kadınının hikayesiyle başlar ‘Kız Kulesi’. İstanbul, Şah Sultan’ın, Haseki Sultanların külliyeleriyle, Mihrimah ve Valide Sultanların camileriyle Osmanlı’nın o zarif kadınlarının yaptırmış oldukları binlerce vakıfla kadınların ellerinde adeta bir dantel gibi işlenmiştir.

Sıfır Atık Projesi

Bakanlığımız döneminde bir çevre hareketi olarak doğan daha sonra Türkiye’nin en büyük kadın hareketine ve ardından da küresel bir çevre hareketine dönüşen ‘Sıfır Atık’ hareketimiz, saygıdeğer Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde yürüttüğümüz ve çok özel projelere imza attığımız ‘Sıfır Atık’ projemiz.

"İstanbul’umuzu ‘Sıfır Atık’ın model şehri yapacağız"

İstanbul’umuzu ‘Sıfır Atık’ın model şehri yapacağız. İstanbul, Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu o ‘2053 Net Sıfır Emisyon’ hedefini yakalayan ilk şehir olacak. İstanbul’da 2040 yılında ‘Net Sıfır Emisyon’a ulaşacağız.

Kadınlara müjde

Başta kadın emeklilerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm büyüklerimizin yanında olmaya devam edeceğiz ve onların İstanbul kartlarına her ay 2500 lira destek ödemesi yapacağız.

İlk işini kuran kadınlara destek

İlk işini kuran 100 bin kadın girişimcimize 100 bin lira destek sunarak 'Büyükşehir Yanında' diyeceğiz.

İstanbul'un trafik sorunu

Maalesef algı belediyeciliğiyle bizim sosyal medya belediyeciliği olarak tarif ettiğimiz anlayışla İstanbul, artık trafikte çile çekilen bir şehir haline geldi.

"Biiz 650 bin konut yapıp İstanbul’u dönüştüreceğiz"

Biz 650 bin konut yapıp İstanbul’u dönüştüreceğiz dediğimizde mevcut CHP’li yönetim ne diyor biliyor musunuz? 650 bin konutun yapılmasına gerek yok gibi böylesine talihsiz bir açıklama yapıyor.

Ben Ekrem Bey’e soruyorum. 650 bin konutu dönüştürmeyerek, İstanbul ile ilgilenmeyerek, boş zamanlarında belediyecilik yaparak İstanbul’daki deprem riskini nasıl ortadan kaldırmayı hedefliyorsunuz?

İstanbul’un deprem dönüşümünü çözmek üzerine 5 yılda herhangi bir irade koymadınız. Ancak yapılana mani olmayın, yapılanı engellemeyin.

"Alev Alatlı hocamızı rahmetle anıyoruz"

Alev Alatlı hocamızı rahmetle anmak istiyorum. Kendisi daima bize ‘dünyada iyiliğin Türkiye’si' olarak Türkiye’yi ifade ederdi. Bizde onun aziz hatırasının gölgesinde İstanbul’un geleceği için güçlü kadınlar diyeceğiz. Yanınızda olmaktan asla ve asla taviz vermeyeceğiz.