Petrol
87.51
-0.61%
Euro
18.1815
0.90%
Dolar
18.4896
-0.15%
Altın
987.9
0.04%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.585
-0.71%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'te zafer elde edeğiz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'te zafer elde edeğiz

  AK Parti olarak tüm sandıklardan birinci parti olarak çıkmayı başardıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılındaki seçimler için de teşkilatlardan zafer sözü aldı.
  • AA
  • 19.02.2021 - 14:59
  • Güncelleme : 19.02.2021 - 15:46

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi hayatı boyunca birçok rakiple karşı karşıya geldi.

  Kurulan ittifaklara, dışarıdan verilen desteklere rağmen kazanmayı her zaman başardı.

  AK Parti kongrelerine canlı bağlantı ile bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılındaki seçimleri için AK Parti kadrolarından zafer sözü aldı.

  2023'TE ÇOK BÜYÜK BİR ZAFER..

  Yıllar boyunca katıldığı 15 seçimden de birinci parti olarak çıkmayı başardıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılındaki seçimleri işaret ederek,  "Önümüzde 2023 seçimleri var. 2023'ü sadece biz değil, karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor. Ülkemizin elde ettiği kazanımları koruyabilmenin yolu 2023'te milletimizin desteğini alabilmekten geçiyor. 2023'te çok büyük bir zafere beraberce imza atacağız." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 te zafer elde edeğiz #1

  CHP'YE TACİZ TECAVÜZ GÖNDERMESİ

  Erdoğan, konuşmasında CHP'deki taciz ve tecavüz skandallarına da göndermede bulunarak "Kadınlarımız eğitimde fırsat eşitliğinde hakiki anlamda bizim dönemimizde kavuştular. Kendi partilerindeki kadınlara yönelik taciz, baskı, şiddet olaylarını görmezden gelenlerin istismar siyasetinin sonu gelmiştir." ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'te zafer elde edeğiz VİDEO

  Cumhurbaşkanı'nın konuşmasından satır başları;

  "Bugün 7 ilimizde birden gerçekleştirdiğimiz kadın kolları kongrelerimizin ülkemiz ve şehirlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kadın kolları 6'ncı olağan kongremizi ise 8 Mart'ta gerçekleştireceğiz.

  Kongrelerimizde görev alacak başkanlarımızı ve yönetimlerini şimdiden tebrik ediyorum.

  Yürüttüğümüz mücadelede kadınlarımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Kadınları görmezden gelen hiçbir hareketin başarı şansı olmadığı için kadınlarımızla yol yürüdük. Her saldırının üstesinden birlikte geldik, her zaferi birlikte kazandık, her eseri birlikte inşa ettik.

  Ülkemizde kadınların siyasette gerçek anlamda ve yaygın şekilde söz sahibi olmaları bu mücadele sürecinde gerçekleşmiştir. Bugün AK Parti Kadın Kolları 5,3 milyonu aşan üye sayısıyla ülkemizde diğer tüm siyasi partilerin üye sayılarına yakın bir güce sahiptir.

  Birileri kadının adını kullanır, bedenini istismar ederken biz kadınlarımızı hak ettikleri yere getirme gayreti içinde olduk. Yıllarca başörtülü diye kızlarımızı okula sokmadı, kamuda istihdamını engelledi, sokakta küçümsedi. Biz kadınlarımızın hayatında yepyeni bir dönemin başlamasını sağladık.

  Kadınlarımız Meclis2te en yüksek temsil oranına yine bizim dönemimizde erişti. AK Parti grubunda 54 kadın milletvekilimiz, kabinede 2 kadın bakanımız görev alıyor. Kadınlarımız en yüksek istihdam oranına yine bizim dönemimizde ulaştı. Öğretmenlerin yüzde 60'ı, akademisyen ve yargı mensuplarının yarısı kadınlardan oluşuyor.

  Kadınlarımız iş hayatında girişimcilikten sanayiciliğe, hizmet sektöründen ihracatçılığa kadar her alanda etkinlik kazandı. İşgücüne katılımı yüzde 31'i geride bıraktı. Türkiye'nin en büyük kadın örgütlenmesine sahip partisi olarak kadınlarımızın nasıl bir talebi varsa hepsine kulak verdik.

  Anne olarak başımızın tacı, kardeş olarak canımızdan parça, eş olarak hayat arkadaşı, evlat olarak gözümüzün nuru olarak gördüğümüz kadınlar için çalışmaya devam edeceğiz.

  Kadınlara yönelik istismar siyasetinin sonu gelmiştir. Mızrak çuvala sığmıyor. Bu bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Kale içeriden fethedilir. Biz kadınlarımıza kendimizi en iyi şekilde anlatır, gönlünü kazanırsak diğer aile fertlerini de saflarımıza çekmiş olur.

  Önümüzde 2023 seçimleri var. 2023'ü sadece biz değil, karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor. Ülkemizin elde ettiği kazanımları koruyabilmenin yolu 2023'te milletimizin desteğini alabilmekten geçiyor.

  AK Parti'yi bugüne kadar nasıl hep birlikte birinci parti yapıp iktidara taşıdıysak, 2023'te yine çok daha büyük bir zafere birlikte imza atacağız. Önümüzdeki seçimlerde sandıkları evvela sizlere emanet edeceğiz.

  Salgın dönemindeki faaliyetlerinizle, kongre sürecindeki gayretlerinizle, AK Parti Kadın Kolları'nın bir hayat okulu olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 te zafer elde edeğiz #2


  Görüş Bildir