Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.765
1.06%
23ºC
İstanbul
Bulutlu 23 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'den döndü İZLE

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'den döndü İZLE

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti dönüşü açıklamalarda bulundu. Erdoğan IŞİD'e "terör örgütü" diyerek Uğur Dündar gibi kendisini eleştirenlere de cevap vermiş oldu.
  • 26.09.2014 - 17:07

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul'un ardından dönüş yaptı. Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  UĞUR DÜNDAR "TÜRKİYE'DE IŞİD'E TERÖRGÜTÜ DİYEMİYOR" DEMİŞTİ

  Sözcü yazarı Uğur Dündar, Cumhurbaşkanı'nı IŞİD'e terör örgütü demediği gerekçesiyle eleştirmişti. Dündar yazısında “Ülkesinde IŞİD adlı caniler örgütüne bir kere bile terör örgütü diyemeyen Erdoğan Amerika'ya gidince Terör örgütü demeye başladı” demişti. Erdoğan, IŞİD'e "terör örgütü" diyerek kendisi Amerika'dayken hakkında yapılan eleştirilere de cevap vermiş oldu.

  Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  "BM zirvesinin başarılı geçtiğini düşünüyorum. İklim değişikliğiyle mücadele zirvesinin başarılı geçtiğini düşünüyorum. Toplamda 17 liderle ikili görüşme gerçekleştirdim.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: IŞİD terör örgütüdür - İZLE

  KABULLENMEK MÜMKÜN DEĞİL

  Dinimiz İslam ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bir uygulamayı kabullenmek mümkün değil. Savunmasız insanların öldürülmesine bizim dinimiz kesinlikle kabul etmez. En baştan beri ülkemize sağ salim getirmenin peşindeydik. Dışarıdan bir çok müdahale geldi.

  UÇUŞA YASAKLI BÖLGE İLAN EDİLMELİ

  Atmamız gereken adımlarda 3 ana başlık çok önemli. Uçuşa yasaklı bölge ilan edilmeli, Suriye tarafında güvenli bölge tesis edilmesi gerek. Süreci kimlerle nasıl yürüteceğimizde önemli.

  TERÖR ÖRGÜTLERİ BATAKLIĞI SEVER

  4 yıl önce bu örgütlerin tamamına yakını zaten yoktu. Bu örgütlerin doğduğu yer Irak'ta El-Kaide. Suriye palazlanmaya başladı, güç kazanmaya başladı. IŞİD Suriye'de güç kazanmaya başladı. Terör örgütleri bataklığı sever.

  IRAK'TA AMERİKA SİLAHI VAR

  Suriye'de Amerika silahı olmaz Rus silahı olur. Irak'ta Amerika silahı var Maliki ordusu IŞİD'den kaçınca bütün ağır silahlar IŞİD'e kaldı. Amerika'da bunu labul ediyor bu bizim hatamız diyorlar.

  104 ÜLKE TERÖRLE MÜCADELEYİ DESTEKLİYOR

  Rehinelerimiz vardı biliyorsunuz. Rehinelerin kurtarılmasından sonra durum değişti. 104 ülke bu girişimi destekliyor. Bu sayı daha da artabilir. Şuanda en karşı olanların dahi terör örgütü ile mücadelede bulunma durumda söz verdiklerini gördük. "


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir