Euro
9.973
-0.07%
Dolar
8.3953
-0.11%
Altın
489.37
0.07%
Borsa
1.409
0%
Bitcoin
319.930
-0.73%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya'da gurbetçilere seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya'da gurbetçilere seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'da yaptığı açıklamada "Alevilik bir dinse ben yokum" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 10.05.2015 - 15:14

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ın Karsruhe şehrinde gurbetçilere seslendi. Burada Aleviliğe değinen Erdoğan "Alevilik bir dinse ben yokum, ama Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse benden daha Alevisi olamaz" dedi.

  "ALEVİLİK BİR DİNSE YOKUM"

  "Avrupa’da da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali'yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok"

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  1 MİLYON 750 BİN VATANDAŞ...

  "Milletim, bugüne kadar verdiğim her mücadelenin kendi mücadelesi olduğunu biliyor. Bu inançtan aynı birlik ve beraberlkle başımız dik çıkacağımıza inanıyorum. Almanya'da yaklaşık 1 milyon 750 bin seçmen belirleyici rol oynayacak. Kullanma hakkına sahip olduğunuz oy, yalnızca bir oy değildir.

  Buradaki vatandaşlarımız seçme hakkını yeterince kullanıyorlardı. Havaalanlarına gitmek zorunda kalıyorlardı. Oy kullanmanın yolunu açmış bulunuyoruz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alevilik bir dinse ben yokum VİDEO

  SİLAHLI ÖRGÜTLERİ ARKAMIZA ALARAK DEĞİL GÖNÜLLERİ KAZANARAK İKTİDAR OLDUK

  Geçen yıl ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçiminde yeterli hedefe ulaşamadık. Oy kullanmak bir külfet değil bir ayrıcalıktır, imkandır, fırsattır. Sesinizi en iyi şekilde kullanabileceğiniz yer, dağlardaki silahlar değil sandıktır. Biz bugüne kadar silahlı örgütleri arkamıza alarak iktidar olmadık tam aksine gönülleri kazanarak iktidar olduk. Birileri de silahlı terör örgütlerini arkasına alarak bir şeyler yapmaya çalışıyor.

  OY KULLANMAZSANIZ AYNI TAVRI SÜRDÜRECEKLER

  Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın. Vereceğiniz oyların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Oy kullanmazsanız bugüne kadar sizi görmezden gelenler aynı tavrı sürdürecekler. Oy kullanırsanız hiç bir siyasetçi hiç bir yönetici sizin sesinize kulak tıkama cesaretinde bulunamayacak.

  Ermeni meselesinde ayağa kalkıp saygı duruşunda bulunanlardan değil, tavrını koyan bir sessiniz.

  Tarihine kültürüne bağlı siz değerli insanların oyuna sahip çıkmazsak bu hakkı gelir başkası kullanır. Siz alanı boş bırakırsanız başkası doldurur. Hakkınıza, hukukunuza, geleceğinize sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum.

  AZMİNİZLE GURBETİ VATAN HALİNE ÇEVİRDİNİZ

  Bugün buradan Belçika'ya gidecek orada da kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. Yurt dışında yaşayan kardeşlerimizi artık gurbetçi olarak değil yurt dışındaki gücümüz olarak görüyoruz. Sizler azminizle gurbeti vatan haline çevirdiniz.

  Sirkeci'den kalkan trenlerin ardından yakılan ağıtların yerini sevinçler, umutlar aldı. 12 yıl önce Türkiye'de 26 tane havaalanı vardı. Şu an 53.. Açılacak olanlarla birlikte 56'ya çıkacak. Bu süreçte Türkiye büyük değişim yaşıyor.

  ANIRMASINI BEKLİYORUZ

  Eğer 6 sıfırı atarlarsa Taksim meydanınca eşekler gibi anıracağım dedi biri. Bekliyoruz hala anıracak..

  Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Milli gelirimizi 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkardık. Yurt dışına iş gücü gönderen Türkiye, artık yurt dışından göç alan ülke haline geldi. Uluslararası öğrenciler ülkemizdeki üniversitelerde okuyor.

  YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ BİLE RAHATSIZ ETTİ

  Üniversite sayımız 191 oldu. Üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı.Bugün Hakkari'de havalimanı yapılacak. İki yıl önce açılışı yapılacaktı. Neden iki yıl geçikti? İş makineleri yıkıldı, mühendisler tehdit edildi.

  Yavuz Sultan Selim köprüsü bile bunları rahatsız etti. Rahatsız eden şey koyduğumuz isim. Köprü 3 milyar dolara mal olacak ama hazineden 1 kuruş çıkmayacak.

  ALEVİLİK BİR DİNSE...

  Avrupa’da da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali'yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir