Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız şartları zorlayarak  yüz yüze eğitimi devam ettirmektir
AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çukurova Üniversitesi Yapımı Tamamlanan Tesislerin Açılış Programı'na katıldı.

Son dönemde gündeme gelen 'yurt yetersizliği' tartışmalarının yersiz olduğunu dile getiren Erdoğan bu alanda yapılan yatırımlara dikkat çekti.

"AMACIMIZ YÜZ YÜZE EĞİTİMİ DEVAM ETTİRMEK"

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıla yakın bir süre sekteğe uğrayan yüz yüze eğitim konusuna da değinen Cumhurbaşkanı, "Son 1 aydır MEB'e bağlı okullarda ciddi bir sıkıntı yaşamadan eğitim faaliyetleri başarıyla sürüyor. Amacımız şartları sonuna kadar zorlayarak her seviyede yüz yüze eğitimi devam ettirmektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız şartları zorlayarak  yüz yüze eğitimi devam ettirmektir VİDEO

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Toplamda 4 bin kişinin aynı anda ibadet edebilmesini sağlayacak camimizin bünyesinde 1578 metrekarelik Türk-İslam sanatları merkezi ve 500 kişilik konferans salonu da bulunuyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi hizmet binamızda 10 stüdyo, 38 atölye, 10 derslik, 6 laboratuvar, konferans salonu ve ofisler mevcuttur. ÖSYM e-sınav merkezi de kendi alanlarında çok önemli bir ihtiyacı giderecektir.

Öğrencilerimizin barınma sıkıntılarına çözüm olacak kız ve erkek yurtlarımızı da bugün hizmete alıyoruz. 3320'si kız, 3326'sı erkek olmak üzere toplam 6 bin 646 kapasiteli 4 yurdumuzun tamamı otel konforunda inşa edilmiştir. Toplam tutarı 263 milyon lirayı bulan tüm bu eserlerimizin hayırlı olmasını diliyorum.

Koronavirüs salgını nedeniyle son 1,5 yıldır hayatımızın birçok alanında sıkıntılar yaşadık. Eğitimden turizme her alanda salgın gerçeğini dikkate alarak köklü değişikliklere gittik.

Salgının en yoğun yaşandığı dönemde biz de diğer ülkeler gibi uzaktan eğitim modeline geçtik.

Uzaktan veya hibrit eğitimin yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağını biliyoruz. Bunun için aşılamada elde ettiğimiz mesafeyle hamdolsun bu sene yüz yüze eğitimi tekrar başlattık."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız şartları zorlayarak  yüz yüze eğitimi devam ettirmektir

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)