Petrol
95.12
0.74%
Euro
18.1372
-0.28%
Dolar
18.5894
0.03%
Altın
1.014
-0.78%
Borsa
3577
0.65%
Bitcoin
366.801
-2.75%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Armin Laschet ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Armin Laschet ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüştüğü Angela Merkel'in partisi CDU'nin yeni genel başkanı Laschet'e Almanya ile tesis edilen yakın ve samimi iş birliğinin sürdürüleceğini söyledi.
  • AA
  • 30.01.2021 - 19:36
  • Güncelleme : 30.01.2021 - 19:58

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Armin Laschet ile telefonda görüştü.

  İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan görüşmede, Armin Laschet’i CDU Genel Başkanlığı'na seçilmesi dolayısıyla tebrik etti.

  "İŞ BİRLİĞİNİ SÜRDÜRECEĞİZ"

  Şansölye Angela Merkel’le tesis ettikleri yakın ve samimi iş birliğini Armin Laschet’le de sürdüreceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Armin Laschet’in Türkiye-Almanya ilişkilerinin geliştirilmesine ve Türk toplumuna yönelik müspet tutumunu yeni görevi sırasında da devam ettireceğine inandığını söyledi.

  Türkiye ve Almanya’nın her alanda emsalsiz ilişkilere sahip olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı Almanya ile güçlü ekonomik bağları bulunduğunu, bu çok yönlü ve köklü ilişkilerin geliştirilmesine özel önem atfettiklerini dile getirdi.

  ALMANYA'DAKİ TÜRK TOPLUMU

  Türk toplumunun Almanya’nın ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel hayatına katkılarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’daki Türk varlığına ve camilerine yönelik artan saldırılara karşı gerekli önlemleri alınması, olayların titizlikle soruşturulması ve faillerin adalet önüne çıkarılması noktasında Alman yetkililere güvendiklerini ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Armin Laschet ile görüştü #1

  GENEL SEÇİMLER İÇİN BAŞARI DİLEDİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, DİTİB'in ve Türk din görevlilerinin başarılı çalışmalarla özellikle radikalleşme ve aşırılığın önlenmesindeki kritik rollerinin gözardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

  Armin Laschet’in önümüzdeki dönemde Türkiye-AB ilişkilerinin somut ve olumlu bir gündem temelinde ilerletilmesi yönünde gayret sarf edeceğini de ümit ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’da eylül ayında gerçekleştirilecek genel seçimlerde Armin Laschet’e ve partisine başarılar diledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Armin Laschet ile görüştü #2


  Görüş Bildir